До всіх новин

ACCESS: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я

Проект ACCESS, що фінансується Центрами контролю і профілактики захворювань США (CDC), реалізується Мережею ЛЖВ за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та активної участі місцевих медичних установ, неурядових та громадських організацій. 5-річна стратегія проекту була розроблена задля подолання епідемії ВІЛ в Україні шляхом розширення безперешкодного доступу ЛЖВ до медичної допомоги та підвищення ефективності охорони здоров’я у сфері ВІЛ на місцевому, регіональному та національному рівнях. Головним пріоритетом проекту є запровадження медичної інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» – ВІЛ МІС, що міститиме дані ЛЖВ, з метою подальшого аналізу та ефективної роботи медичного персоналу на всій території України. Для забезпечення продуктивної та професійної роботи лікарів з МІС, проект також надає можливість медичному персоналу, що працює з ЛЖВ, отримати або покращити свої вміння та навички з комп’ютерної грамотності, а в ході комплексних тренінгів – підвищити обізнаність у лікуванні ВІЛ та опортуністичних інфекцій (ОІ). Результати проекту (2012-2015)

  • 610 медичний персонал, що взяв участь у тренінгах з лікуванні ВІЛ та ОІ.
  • 501 медичний персонал, що взяв участь у тренінгах з комп’ютерної грамотності.
  • 1028 кількість проведених он-лайн консультацій для медпрацівників з питань лікування складних випадків ВІЛ-інфекції та ОІ.
  • 1557 консультації надані ЛЖВ щодо відмови в АРТ або інших питаннях, що стосуються ВІЛ/СНІДу, через Гарячу лінію.

Проект ACCESS. Загальна інформація ACCESS: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я. Донор (100%): Центри контролю і профілактики захворювань США. Бюджет: $ 3 400 000. Період: 30.09.2012 – 29.09.2017. Мета проекту полягає в розширенні доступу до медичної допомоги для ВІЛ-позитивних в Україні шляхом підвищення ефективності національної системи охорони здоров’я на місцевому, регіональному та національному рівнях. Зараз розробка і впровадження медичної інформаційної системи “ВІЛ-інфекція в Україні” (ВІЛ МІС) є основним завданням проекту. Очікується, що успішне впровадження ВІЛ МІС дозволить використати цей досвід і в інших сферах охорони здоров’я. Проект також направлений на оптимізацію моніторингу АРТ для кращого відстеження результатів лікування ВІЛ-інфекції та покращення догляду за ЛЖВ.

Цілі проекту

  1. Зміцнити систему моніторингу АРТ, забезпечити своєчасне лікування та належне ведення пацієнтів.
  2. Забезпечити впровадження національної стратегії з профілактики резистентності ВІЛ до АРТ і розширити доступ до тестування на резистентність ВІЛ.
  3. Підвищити потенціал мед. установ і адміністрацій лікувальних закладів у плануванні поставок ліків та управлінні результатами лікування.
  4. Вдосконалити системи моніторингу лікування OI з використанням міжнародних клінічних настанов з лікування OI.

Суб-реципієнти (національні та регіональні) Національні

  • Український Національний Тренінговий Центр (УНТЦ) – відповідальний за проведення тренінгів для медичних працівників, які надають послуги ЛЖВ. УНТЦ також надає лікарям з регіонів.
  • України онлайн-консультації щодо складних випадків лікування та запрошує на стажування до клініки національного рівня.
  • Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу – забезпечує діяльність зі збору інформації про наявність ліків і захист прав пацієнтів, яким було відмовлено в медичній допомозі. Ця діяльність здійснюється через Національну Гарячу лінію ВІЛ/СНІДу .
  • Державна установа «Український центр контролю за соціально-небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України” (УЦКС) – залучена до процесу впровадження ВІЛ МІС, а також надає технічну допомогу регіональним АРТ-сайтам.

Регіональні

  • Вінницьке обласне відділення Мережі ЛЖВ – у співпраці з Вінницьким обласним центром СНІДу організація проводить тренінги з комп’ютерної грамотності для медичних працівників.
  • Запорізьке обласне відділення Мережі ЛЖВ – у співпраці із Запорізьким обласним центром СНІДу організація проводить тренінги з комп’ютерної грамотності для медичних працівників.

У поточному періоді основні зусилля команди проекту присвячені розробці, пілотуванню та впровадженню МІС. Зараз здійснюється закупівля обладнання для центру обробки даних та ЗОЗ. Відповідні тренінги з використання МІС на місцях проводяться для медичного персоналу, що працюватиме в системі. Візити технічної допомоги та он-лайн наставництво здійснюються фахівцями IT-компанії-розробника. Задля забезпечення ефективного пілотування і впровадження ВІЛ МІС, Мережа ЛЖВ продовжує співпрацю з Українським центром контролю за соціально-небезпечними хворобами як організацією, що є головним координатором у боротьбі з ВІЛ/СНІД в Україні. УЦКС забезпечує зв’язок з регіональними ЗОЗ, які беруть участь у впровадженні МІС, а також відповідає за розробку нових і внесення змін у чинні нормативні документи, що використовуються для моніторингу ВІЛ-інфекції в Україні.

 

 

  • 1107
  • 0
Поділитись