До всіх новин

Делегація України взяла участь у Нараді високого рівня з туберкульозу

26 вересня на засіданні Генеральної Асамблеї ООН відбулося перша в історії Нарада високого рівня з туберкульозу.

Глави держав і урядів, які взяли участь в роботі Наради,  взяли на себе зобов’язання до кінця 2022 року забезпечити необхідною допомогою 40 мільйонів людей, які страждають на туберкульоз. Учасники зустрічі погодилися мобілізувати 13 мільярдів доларів США для забезпечення профілактики і допомоги хворим з туберкульозом, а також виділити 2 мільярди доларів США для проведення наукових досліджень до 2022 року.

Україну на Нараді представила спільна делегація в складі представників Міністерства охорони здоров’я, БО «100% Життя» і Альянсу громадського здоров’я.

«Для нас дуже важливо, що проблема епідемії туберкульозу обговорюється на найвищому рівні і відкриває перед нами можливість застосувати передові підходи для ліквідації епідемії в Україні. Показово, що нашу країну на цій події представляють не тільки чиновники, а й пацієнтські організації. В Україні держава і пацієнти працюють пліч-о-пліч, аби перемогти туберкульоз, і ця тактика вже приносить відчутні успіхи,» – зазначає виконавчий директор БО« 100% Життя» Анастасія Дєєва

Серед основних аспектів боротьби з туберкульозом до 2022 року учасники Наради назвали: посилення заходів боротьби з лікарсько-стійкими формами захворювання; зміцнення підзвітності та вирішення проблем, які зачіпають права людини, таких як стигматизація по відношенню до пацієнтів з туберкульозом, що до сих пір поширена в багатьох країнах світу.

Підсумком Наради високого рівня має стати схвалення главами держав масштабної політичної декларації з туберкульозу, яка сприятиме зміцненню заходів щодо ліквідації хвороби та нарощуванню інвестицій в цій сфері, а також порятунку мільйонів життів.

На сьогоднішній день туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою в світі. У 2017 році він забрав життя 1,6 мільйона чоловік, у тому числі 300 000 пацієнтів з ВІЛ. У той же рік на туберкульоз захворіло 10 мільйонів людей.

 

  • 1672
  • 0
Поділитись