До всіх новин

Публічну відповідь Мережі на звинувачення СБУ, ГПУ і Нацполіціі

 

У своїй колонці для УП.Жіття голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей дав публічну відповідь на звинувачення з боку силових структур на адресу Мережі.

Оригінал тут http://life.pravda.com.ua/columns/2017/10/11/226901/ 

 

Активісти – це терористи! Так вважають СБУ, ГПУ і Нацполіція

 

Найбільша пацієнтська організація України “Мережа ЛЖВ” отримала “листи щастя” від СБУ і Нацполіціі з Генпрокуратури. Такі листи для нас – не вперше, але на цей раз українські силовики перевершили самі себе. В один день (!) – 21 вересня 2017 року – щодо Мережі ЛЖВ було винесено вісім (1) рішень судів за ініціативою Нацполіціі України та СБУ. Чи відомий хоч один випадок, коли проти корупціонерів суди так блискавично брали відразу 8 рішень? Відповідь очевидна.

Це свідчить про єдиний центр атаки на нас.

Відповідальна за наїзд особа обрала приголомшливі в своїй нісенітниці формулювання. Наприклад, в запиті СБУ звучить буквально наступне: “… діючи умисно та за попередньою змовою, за сприяння співробітників ФСБ РФ, розробили і впровадили схему виведення грантових коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Женева, Швейцарія) на тимчасово окуповану територію АР Крим для їх використання з метою фінансування терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”, інших антидержавних проросійських і сепаратистської рухів, Інтернет-ресурсів”.

Минулого місяця Український форум благодійників визнав “Мережу людей, які живуть з ВІЛ” найбільшим благодійником країни. У минулому році ми отримали нагороду організації президента США по боротьбі зі СНІДом у всьому світі (PEPFAR), як краща організація. Тільки в минулому році клієнтів, які отримали допомогу – понад 150 тисяч.

Україна займає 131-е місце в рейтингу країн по боротьбі з корупцією. За оцінкою міжнародної організації Transparency International. СБУ, Поліція і Прокуратура – займають 131-е місце в світі за ефективністю роботи з корупцією. І тепер “круті” люди, які на 131-му місці, прийшли з “наїздом” до людей, які в своїй сфері на першому місці. З усіма своїми прослушками, прикладами, масками, постановами та ухвалами вони прийшли до пацієнтів. З боку це виглядає як напад “силовиків-педофілів”, так як по-іншому наші вагові категорії порівнювати важко.

Для тих, хто не в курсі – Мережі ЛЖВ вже 16 років. Ми воювали за будь-якої влади – при Ющенко, при Януковичі. І воюємо зараз. Нас завжди намагалися закрити, натиснути, дискредитувати, звинуватити в продажності, в ангажованості.

Але саме ми – ті самі агенти змін, які поставили собі за мету – зробити країну кращою. Саме ми змушуємо фармкомпанії не ставитись до України як до дикого ринку, де пара валіз грошей, занесених до суду, роздуває ціну на життєво-необхідні ліки на 1000%. Ми йдемо в суд, і доводимо, що патенти застаріли, а ціна на ліки завищена. І звикли домагатися свого. Ми залучаємо в Україну інноваційні технології – в лікуванні, соціальних послугах, в адвокації. Ми були партнерами в розробці і запуску платформи prozorro і dozorro, які не дають купувати морквину за ціною авокадо. Створюємо і просуваємо електронну систему охорони здоров’я eHealth, яка дозволить нарешті лікаря і пацієнта стати партнерами.

 

Пацієнти і лікарі цінують нашу роботу, американський президент цінує нашу роботу. Міжнародні та українські експерти теж високо оцінюють наші досягнення. У міжнародних аудиторів, які пильно перевіряють кожен договір, немає до нас ніяких питань. Ми відкриті, прозорі, і відповідаємо за кожен крок і витрачену гривню.

 

Але СБУ, Нацполіція і Генпрокуратра вигадали, що ми допомагаємо антидержавній політиці, співпрацюємо з ФСБ РФ, ̶в̶з̶р̶и̶в̶а̶е̶м̶ ̶с̶к̶л̶а̶д̶и̶, ̶ ̶п̶о̶х̶і̶щ̶а̶е̶м̶ ̶л̶ю̶д̶е̶й̶, ̶ фінансуємо тероризм за допомогою грошей з Женеви, ̶ ̶е̶д̶і̶м̶ ̶м̶л̶а̶д̶е̶н̶ц̶е̶в̶. У той час, коли країна в реальній небезпеці, силовики вважають за краще, як в старому анекдоті, шукати ключі не там де їх втратили, а там, де світліше. Боротися не з реальними терористами і диверсантами, а з неурядовими організаціями, які ближче, набагато безпечніше і нікуди не ховаються.

 

Саме тому ми даємо відповідь “силовикам” через ЗМІ. Тому що методи, які вони вибрали, нагадують методи КДБ, коли всі дії проводилися приховано від сторонніх очей, і в інтересах однієї, невеликої групи людей. Таке враження, що на Мережа ЛЖВ намагаються надіти цю часову петлю, коли опричники КДБ правили світом. Ці люди намагаються залякати наших партнерів, дискредитувати нас перед донорами. Вони до сих пір живуть в 1984-му, ще за Андропова. Ці люди не вірять, що часи змінилися. Вони не вірять що можна жити чесно, діяти в інтересах людей, що можна щиро бажати змінити країну на краще. Вони не вірять, тому що нічого важливішого особистого збагачення для них немає.

 

Вони не сплять ночами і намагаються нам нашкодити – для того, щоб все залишалося як раніше. Тихо, мутно, з непрозорими доходами. Але ми не боїмося ніяких наїздів, перевірок і загроз. Ми вважаємо, що ця країна – завдяки нам в тому числі – змінилася, і зміни – незворотні.

 

І тому ось наша відповідь СБУ, Поліції і Прокуратурі:

  1. Ваші дії – це шантаж з метою залякати, і взяти під контроль найбільшу пацієнтську організацію. Ми будемо захищатися публічно.
  2. Не існує причин, які змусять нас зупинитися.
  3. Ми надамо всі документи які вас цікавлять. Добровільно. Надішлемо на електронну пошту. Тому що ми прозорі і чесні на відміну від вас. Читайте.
  4. Ми готові зібрати всі організації до яких у вас є схожі питання, сісти за одним столом і публічно відповісти на всі питання. Ми заощадимо вам час, щоб ви могли нарешті змогли розкрити вибухи, диверсії і вбивства.

 

P.S. Поки писалася колонка стало відомо, що Печерський суд призначив в мережі ЛЖВ позапланову податкову перевірку УКРІНФОРМ …

 

 

  • 1171
  • 0
Поділитись