До всіх новин

Рівень АРВ-препаратів в волоссі допомагає передбачити рівень відповідної реакції на проведене лікування

 

Концентрація антиретровірусних препаратів в зразку волосся найбільш точно пророкує відповідну реакцію на АРТ, за даними дослідження, представленого на 25-й Конференція з ретровірусів та опортуністичних інфекцій (CROI 2018), яка проходить у Сполучених Штатах Америки.

Добре відомо, що суворе дотримання режиму прийому ВААРТ є ключем до успішного проведення терапії, проте оцінка рівня прихильності пацієнтів до терапії надає собою важке завдання. Оцінка прихильності до терапії, що проводиться за даними самозвітів пацієнтів, не завжди є точною, в той час як визначення концентрації препаратів у крові або сечі дозволяє оцінити рівень прихильності до терапії тільки в період, що безпосередньо передує тестуванню. Деякі пацієнти, нерегулярно приймають АРТ, ніколи не забувають приймати дозу перед відвідуванням фахівця (так званий ефект «білого халата»).

На відміну від цього, концентрація антиретровірусних препаратів в зразках волосся відображає середній рівень прихильності до терапії протягом тривалого часу. Забір і умови зберігання власного зразка не є ніяких труднощів.

В ході дослідження «ACTG A5257» проводилася порівняльна оцінка ефективності трьох схем ВААРТ: «атазанавір/ритонавір», «дарунавір/ритонавір» або «ралтегравір» в поєднанні з тенофовір/емтрицитабін у осіб, вперше почали прийом терапії. Забір зразків волосся було здійснено у 599 учасників при загальній кількості відвідувань – 2192.

При аналізі даних були отримані аналогічні результати за трьома схемами терапії. Неспроможність вірусологічного контролю через два роки після початку терапії склала 3% серед учасників з найбільш високою концентрацією препаратів в волоссі, 6% – серед учасників із середнім показником концентрації препаратів в волоссі і 26% – серед учасників з самим низькою концентрацією препаратів в волоссі.

Термічний вплив, фарбування волосся, випрямлення або хімічна завивка не чинили вплив на концентрацію препаратів в волоссі; хоча знебарвлення волосся трохи відбивалося на результатах аналізу. Відзначалася слабка кореляція даних, отриманих на основі самозвітів пацієнтів, з даними аналізу проб волосся.

Інше дослідження виявило, що альтернативний метод оцінки концентрації препаратів, що дозволяє визначати зміни в прихильності пацієнта до терапії з плином часом, шляхом порівняння концентрації препаратів в різних сегментах волосся (наприклад, в прикореневому сегменті волосся і на кінчику волосся), є перспективним методом для аналізу випадків ВІЛ-інфікування осіб, які беруть доконтактную профілактику (ДКП).

Джерело

http://www.aidsmap.com/Antiretroviral-drug-levels-in-hair-strongly-predict-viral-suppression/page/3221404/?utm_source=NAM-Email-Promotion&utm_medium=conference-bulletin&utm_campaign=Russian

  • 1268
  • 0
Поділитись