До всіх новин

Мережа проводить зустріч з Глобальним Фондом з прав людини

Сьогодні, 15 травня 2018 року в Києві відкрилася зустріч Глобального Фонду по стратегічному плануванню для комплексного реагування на пов’язані з порушенням прав людини перешкоди в доступі до послуг у сфері ВІЛ і туберкульозу.

У зустрічі беруть участь ключові стейкхолдери, представники державної влади, міжнародні партнери. У перший день виступали голова Всеукраїнської Мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я України; Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні, Ральф Юргенс, старший координатор, відділ з питань прав людини ГФ, Марті Еверард, представник ВООЗ, Віорел Солтан, партнерство “Stop TB”.

Україна була обрана Глобальним Фондом як одна з 20 країн, яким буде надана інтенсивна підтримка в боротьбі з епідемією ВІЛ/туберкульозу. “Один з найважливіших аспектів цієї боротьби — право на доступ до лікування, яке має бути забезпечено кожному пацієнтові, незалежно від його статусу, статі, способу життя, — підкреслює Дмитро Шерембей, голова Мережі ЛЖВ. — Наше завдання, як пацієнтська організації, максимально донести до всіх зацікавлених осіб потреби і проблеми пацієнтів, з якими вони стикаються під час лікування”.

“Ми сподіваємося, що комплексний підхід щодо програм з прав людини допоможе ранньому виявленню ВІЛ і туберкульозу серед представників ключових груп і постановці і утриманню на лікуванні, — говорить Сергій Кондратюк, експерт Мережі з політики та адвокації. — Це допоможе ефективніше боротися з зупинкою цих епідемій в Україні”.

  • 1430
  • 0
Поділитись