Шелтери у Львові
До початку активних воєнних дій на території України Львівське відділення “100% Життя” не мала досвіду організації прихистків для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Проте опісля масового прибуття у Львів біженців, які шукали притулку у Львові, співробітники організації зрозуміли, що не можуть стояти осторонь та мають вжити усіх можливих заходів аби допомогти співгромадянам.
“Через тиждень після початку війни ми затвердили рішення створити притулок для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб на базі нашої Організації та почали активну підготовку до його відкриття, – каже керівник шелтеру Христина Купчева – Історія діяльності нашого притулку – це стовідсоткове засвідчення цілісності української нації та активної співучасті у процесі боротьби зі спільним ворогом”.
На початку діяльності не обійшлося і без труднощів. Довелося розпочинати діяльність без стовідсоткового забезпечення. Додаткові ресурси спільними зусиллями знаходили вже безпосередньо в процесі роботи.
“До прикладу, приміщення ми отримали завдяки допомозі воєнної адміністрації Львівської області, матрацами та ліжками завдячуємо нашим колегам з благодійної сфери, кухонну техніку позичили у нашому ж офісі, обідні столи тимчасово взяли із нашого швейного підприємства, запуск якого відклався через зрозумілі причини. Решту потрібного обладнання, такого як стелажі, посудомийна машина, кухонне приладдя та інше нам люб’язно подарували наші партнери”, – додає Христина.
Притулок працює рівно місяць, та вже за цей час співробітники неодноразово ставали свідками готовності украиїнців допомагати один одному – за один вечір після публікації звернення у соціальних мережах ми повністю завершили обладнання так необхідної нашим меншим співвітчизникам дитячої кімнати.
Не менш важливим є систематичне забезпечення шелтеру безкоштовними молочними, хлібобулочними виробами, засобами особистої гігієни тощо.
Також до діток систематично приходять аніматори та різноманітні видавництва. Їжу готує кухня в лікарні на замовлення організації, а митися жителі шелтеру ходять до мережи спортзалів “Спортлайф”.
“Окрім цього, до роботи на притулку ми вже залучили 4 особи із числа внутрішньо переміщених та не плануємо зупинятися на досягнутому, – підкреслює Жанетта Матвейко, соцпрацівниця. – Кожного дня ми зустрічаємо поїзди з усіх куточків України, та допомагаємо тим, хто потребує. Направляємо та супроводжуємо до нарколога, ставимо їх на програми замісної-підтримувальної терапії, яку вони вони можуть отримувати на 10 днів тощо”.
Основна ціль роботи – створення безпечних та комфортних умов проживання для вимушено переселених осіб із максимальною турботою та опікою. Тиждень тому було відкрито вже другий шелтер, а за весь час послугами прихистку скористалося 60 осіб, в тому числі із Бучі, Маріуполя, Лисичанська, Ірпеня.