До всіх новин

Тренінг «Практікум для лікарів-педіатрів Центрів СНІДу»

13-15 березня 2018 року відбувся тренінг для лікарів педіатрів «Практікум для лікарів-педіатрів Центрів СНІДу»

Варченко Юрій, провідний фахівець в сфері лікування туберкульозу, представив для лікарів-педіатрів метод швидкої діагностики туберкульозу у ВІЛ-позитивних осіб, а саме LF-LAM. Зазначена діагностика може застосовуватися і у ВІЛ-позитивних осіб, як додатковий метод діагностики туберкульозу. Впровадження даного тесту може значно підвищити відсоток виявлення туберкульозу серед ВІЛ-позитивних осіб, як  із вираженою імуносупресією, так і важко хворих. Адже відомо, що традиційна діагностика туберкульозу серед ВІЛ-позитивних осіб, особливо осіб із ВІЛ/СНІД, ускладнена через мізерне бактеріовиділення чи його відсутність, нерідко позалегеновою локалізацією туберкульозного процесу.

Зазначено, що дана методика проста у використанні, не потребує спеціальних навичок лабораторного персоналу, відносно дешева,  а результат можна отримати вже за 25 хвилин. Метод схожий на швидкий тест на вагітність. Передбачено внесення LF-LAM тесту в алгоритм  діагностики туберкульозу у ВІЛ-позитивних осіб в оновлений клінічний протокол лікування туберкульозу.

З 2018 року БО «Мережа» за фінансової підтримки  Глобального Фонду планує ввезення та тестування ВІЛ-позитивних в Україні. Загалом за 2018-2020 рр. планується охопити тестуванням LF-LAM 14 250 дорослих в регіонах  та 360 дітей в клініці «Охматдит».

 

  • 1319
  • 0
Поділитись