До всіх новин

В Черкасах різко зросла кількість засуджених що приймають АРТ

За останні три роки  15 до 73 відсотків зросла кількість ВІЛ-інфікованих засуджених, які отримують безкоштовне лікування. Такий результат став можливий завдяки проекту в пенітенціарний сфері БО «Черкаська мережа».

«Коли ми почали працювати, люди просто не вірили в те, що можна безкоштовно отримувати лікування, – згадує керівник пенітенціарного напрямку БО «Черкаська мережа» Ольга Волкова. – Нам вдалося налагодити систему, в який колишні засуджені стають нашими соцпрацівниками та допомагають людям, які перебувають в місцях позбавлення волі. Адже вони краще можуть знайти спільну мову».

Про те, що співробітники БО «Черкаська мережа» вміють знаходити спільну мову навіть із такою непростою аудиторією, відгукуються всі, хто познайомився з ними, ще будучи засудженими, а тепер радяться з приводу свого життя на волі.

«Ольга Волкова взагалі вміє знайти підхід до кожної людини, я цим захоплююсь, – говорить 45-річний Михайло, який звільнився із 92-ої колонії. – Вона допомогла не тільки мені, а всім, хто має статус. Це не тільки матеріальна допомога, а й психологічна підтримка. Крім того, співробітники «Черкаської мережі» надають багато інформації, адже у нас там було неправильне уявлення про хворобу. Багато наших знань виявилися міфами, і завдяки тому, що Ольга разом із колегами надали нам достовірну інформацію, вони врятували багатьом життя. Я можу потелефонувати соціальному працівнику у будь-який час. І він допоможе. І це стосується не лише стану здоров’я. Я можу попросити допомогти знайти вихід із будь-якої життєвої ситуації».

Зараз у Михайла нове життя, робота, він одружився на ВІЛ-позитивній жінці і мріє про спільних дітей.

«Дуже важливо, що ми не обмежуємось у роботі із засудженими виявленням та лікуванням ВІЛ-інфекції. Ми допомагаємо влаштуватись на роботу потім, відновити документи, щоб вони не потрапляли в ситуації які можуть стати причиною повернення за грати. Протягом півроку кожен отримує соціальний супровід. І як показує практика – це ефективно працює», – зазначає голова правління БО «Черкаська мережа» Олена Стрижак.

Крім того, з  початку цього року «Черкаська Мережа» почала співпрацю із патрульною поліцією Черкас та з відділом пробації, який спеціалізується на роботі із умовно засудженими та умовно достроково звільненими.

 

 

  • 1326
  • 0
Поділитись