До всіх новин

В Україні запустили інноваційний проект по лікуванню гепатиту С

28 липня 2017 року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про старт інноваційного проекту EQUIP за оцінкою спрощеної стратегії противірусного лікування гепатиту С в Україні. Проект буде реалізований в партнерстві Міністерством охорони здоров’я України, Американським офісом USAID, Всеукраїнської Мережею ЛЖВ, Українським центром громадського здоров’я та Альянсом громадського здоров’я.

«Цей проект допоможе українським лікарям отримати необхідний досвід застосування нових протигепатитних препаратів для ефективного лікування пацієнтів; та для уряду – дасть можливість розробити ефективні програми для збільшення доступу до лікування тих, хто його потребує. Результати цього демонстраційного проекту допоможуть розробити оновлені протоколи досліджень та зрозуміти вартість лікування для України, щоб в кінцевому підсумку перейняти програму і поширити по всій країні», – зазначила Карен Робблє, виконуючий обов’язки заступника глави місії США в Україні.

Проект передбачає впровадження спрощеної стратегії тестування і лікування осіб з вірусним гепатитом С з застосуванням фіксованої дози комбінації препаратів прямого противірусної дії — ледіпасвіра і софосбувір. А також оцінку ефективності спрощеної стратегії лікування пацієнтів, хворих на гепатит С і ко-інфікованих ВІЛ/гепатитом С.

«У Мережі ЛЖВ протягом 16 років накопичився колосальний досвід тестування, профілактики та лікування ВІЛ в Україні. Ми впевнені, що наші напрацювання, як найбільшої пацієнтська організації, допоможуть проекту EQUIP. На відміну від ВІЛ-інфекції, вірусний гепатит С повністю виліковний сучасними препаратами. Упевнений, спільними зусиллями всіх партнерів ми зможемо викорінити епідемію гепатиту С», — підкреслив Володимир Курпіта, виконавчий директор Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.

Проект охопить лікуванням до 4 тис. пацієнтів в два етапи – 800 учасників в першій фазі і 3200 в другій. Цільові групи – представники ключових груп населення, включаючи людей, які вживають наркотики, чоловіки, що мають одностатеві стосунки, працівники секс-індустрії в таких регіонах, як Дніпропетровськ, Одеса, Херсон, Київ, Київська область, Запоріжжя, Черкаси, Полтава, Чернігів та Кіровоград.

«Зараз перед Міністерством охорони здоров’я стоять серйозні виклики, тому ми вдячні нашим партнерам за їх допомогу і впевнені, що отриманий в результаті проекту досвід EQUIP ми зможемо поширити на всю Україну і ефективно подолати епідемію», — прокоментував Олександр Лінчевський, заступник Міністра охорони здоров’я України, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

Всього на фінансування проекту на 2017 – 2018 роки Агентство США з міжнародного розвитку виділило 2,5 мільйона доларів.

Довідка: EQUIP

Консорціум EQUIP, який фінансується USAID, складається з 5 організацій, з основним реципієнтом — Right to Care, розташованим в Південній Африці. EQUIP розробив інноваційні підходи до реалізації програм догляду з приводу ВІЛ, туберкульозу та гепатиту; лікування і профілактики в країнах з обмеженими ресурсами в партнерстві з місіями USAID, міністерствами охорони здоров’я та іншими організаціями для ефективного досягнення цілей UNAIDS 90-90-90 (до 2020 року 90% всіх людей, що живуть з ВІЛ, будуть знати свій ВІЛ-статус, 90 % всіх людей з діагнозом ВІЛ-інфекції будуть отримувати стабільну антиретровірусну терапію; у 90% всіх людей, які отримують антиретровірусну терапію, вірус не буде визначатися).

Довідка: Гепатит С

Згідно зі звітом 2017 року Всесвітньої організації охорони здоров’я про гепатити, вірусний гепатит призвів до 1,34 мільйона смертей у всьому світі в 2015 році; це число можна порівняти зі смертністю від туберкульозу і вище показників смертності від ВІЛ того ж року. При цьому кількість смертей, викликаних вірусним гепатитом, збільшується, тоді як смертність від туберкульозу та ВІЛ знижується.

Більшість смертей від вірусних гепатитів в 2015 році були пов’язані з хронічним захворюванням печінки (720 тис. випадків смерті від цирозу) і первинного раку печінки (470 тис. смертей від гепатоцелюлярної карциноми). Станом на 2015 рік, 257 мільйонів людей живуть з хронічними інфекціями вірусу гепатиту B (HBV) і 71 мільйон чоловік з вірусом гепатиту C (HCV) відповідно.

У Східній Європі найвищий тягар гепатиту С серед населення. В Україні, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 5% населення інфіковані гепатитом С, що становить більше 2 мільйонів хворих, і 84 тисячі смертей від раку і цирозу печінки щорічно.

У деяких групах показник інфікування набагато вищий: серед людей, що вживають ін’єкційні наркотики цей показник становить 55,8%, серед працівників секс-індустрії – 15%; і 4% серед чоловіків, які практикують одностатеві контакти (Alliance, 2015 рік Україна). Серед хворих на гепатит 10.54% також інфіковані ВІЛ. З 2016-му році у 28,8% людей з вперше діагностованою ВІЛ-інфекцією виявлено гепатит С.

 

 

  • 1400
  • 0
Поділитись