До всіх новин

В Україні розпочався Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ і вірусні гепатити

З 21 по 28 листопада одночасно на п’яти  континентах більш ніж в 40 країнах світу триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.  

 

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С.  Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.    

 

«Центр громадського здоров’я закликає українців протестуватися на ВІЛ та вірусні гепатити. Важливо дізнатися про свій статус якомога раніше. На сьогодні, на жаль, Україна залишається однією з країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертність від СНІДу. На початок 2022 року Україна посідала одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю людей, які живуть з ВІЛ, і налічувала, за оціночними даними, понад 244,8 тис. людей, майже 30% з них не знають про свій ВІЛ-статус», – зазначає Лариса Гетьман, завідувачка відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров’я.

 

“Попри дев’ять місяців повномасштабної війни ми не припиняємо боротьбу із невидимим ворогом — епідеміями ВІЛ та гепатитів, які на жаль нікуди не поділись. Перший крок до перемоги над хворобою — її виявлення. Тож в умовах воєнного часу і підвищених ризиків інфекційних захворювань, ми продовжуємо підтримувати скринінгові програми та доносити важливість регулярного тестування на ВІЛ та гепатити. Ми хочемо нагадати, що навіть під час війни тестування на ВІЛ є доступним для пацієнтів через сімейних лікарів чи на базі громадських організацій”, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя” 

 

 

БО “100% Життя” об’єднавши зусилля проекту “Твій сімейний лікар” у партнерстві з HealthLink, найбільшим проектом з тестування на ВІЛ, та Центром громадського здоров’я нагадують, що тест на ВІЛ — це просто, швидко і безоплатно. 

 

В рамках Міжнародного тижня тестування проект «Твій сімейний лікар» об’єднав 20 лікарів і лікарок з різних куточків України, які стали амбасадорами проєкту. Протягом тижня вони будуть цілеспрямовано тестувати людей та поширювати знання про можливості тестування . Вони стануть амбасадорами й амбасадорками проєкту. 

Спеціально для залучення та навчання лікарського ком’юніті, до Міжнародного тижня тестування “Твій сімейний лікар” підготував перелік корисних матеріалів, які допоможуть лікарям та лікаркам залучати пацієнтів до тестування. Спеціальні креативні постери можна завантажити тут. 

 

На інтерактивній мапі проекту HealthLink, кожен може знайти зручний для себе пункт, та зробити тест на ВІЛ  

 

Нагадаємо, що в Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій.   

 

Найбільша пацієнтська організація БО “100% Життя” разом з Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит лінк. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит. 

 

Вичерпну інформацію про ВІЛ та гепатити із можливістю пройти онлайн скринінг, тобто визначити ризики інфікування ВІЛ, доступна на сайті prozdorovia.in.ua 

 

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та гепатити започаткований  коаліцією громадських організацій Coalition PLUS, яка бореться проти ВІЛ та вірусного гепатиту в усьому світі.  

Coalition PLUS найбільша франкофонна Коаліція, яка працює близько в 50 країнах і об’єднує близько 100 організацій. Найбільша пацієнтська організація в Україні БО “100% Життя” доєдналась до Коаліції у 2020 році і стала провайдером Міжнародного тижня тестування в Україні.   

  • 1357
  • 0
Поділитись