До всіх новин

Заява БО «100% Життя»

Минулого тижня ми дізналися, що проти БО «100% Життя» порушено кримінальну справу.

Дізнавшись про це з відкритих джерел, ми можемо припускати, що аналогічні справи вже безуспішно порушувалися протягом 2016-2019 років. Та були реакцією на гострі виступи громадського сектору та антикорупційну діяльність.

Ініціатором порушення кримінальної справи проти БО «100% Життя» виступив Андрій Деркач:
· Слухач вищої школи КДБ;
· Колишній радник Миколи Азарова;
· Депутат, колишній член фракції Партії Регіонів;
· Активний лобіст інтересів Росії.

В рамках кримінальної справи Андрій Деркач звинуватив не лише БО «100% Життя», а й особисто Дмитра Шерембея та Віталія Шабуніна.

Крім того, 28 лютого 2020 року Руді Джуліані, відомий американський юрист і політик, записав і опублікував в мережі Інтернет спільне відео з Андрієм Деркачем, в якому фактично повторює його тези та безпідставні звинувачення. У зв’язку з чим ми хочемо заявити наступне.

Тези, які озвучує Андрій Деркач, завдають шкоди репутації пана Джуліані і, на нашу думку, спрямовані на зниження міжнародної підтримки Україні.

Всі озвучені звинувачення є неправдивими, безпідставними і спрямовані на дискредитацію організацій, які є результативними в сфері боротьби з корупцією та захисті прав пацієнтів в Україні. На нашу думку, пан Джуліані фактично несвідомо допомагає бенефіціарам корупційних схем в Україні усунути їх найбільший головний біль.

Ми розглядаємо всі ці дії в тому числі як помсту корупціонерів особисто Шерембею Д. і Шабуніну В. Вони створили стільки проблем корупціонерам, як ніхто це в Україні не робив!

Ми сподіваємося, що пан Джуліані розуміє – запрошуючи до себе в студію випускника інституту, який довгий час готував співробітників КДБ, а сьогодні ФСБ, він ризикує своєю особистою репутацією.

Ми, як і завжди, відкриті до будь-яких питань і розслідувань, нам нема чого приховувати. Нас неодноразово перевіряли Прокуратура, СБУ і Нацполіція. Наші процедури і політики відповідають найвищим вимогам міжнародних партнерів, що підтверджено висновками незалежних міжнародних аудиторських компаній, які входять до “великої четвірки” аудиторських компаній світу. Вони  підтверджують дотримання БО «100% Життя» фінансової дисципліни та цільове використання грантових коштів. Крім того, БО «100% Життя» визнана гідною нагороди Президента США та рейтингу Глобального Фонду.

Довідка:

БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) – найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за життя.
БО «100% Життя» працює з пацієнтами і для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, що живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України.
БО «100% Життя» працює з 2001 року та є основним реципієнтом і виконавцем проектів Глобального Фонду (з 2007) і USAID в Україні (з 2013).
Щороку діяльність БО «100% Життя» проходить не менше 4-х аудиторських перевірок від провідних міжнародних аудиторських компаній Deloitte і PWC.
БО «100% Життя» є провідним партнером держави в реалізації медичної реформи та розробником системи eHealth.
У 2016 році БО «100% Життя» отримала нагороду PEPFAR за краще партнерство.
З 2016 року — найбільший благодійник країни 2016 і 2017 років за версією Українського форуму благодійників. Щороку БО «100% Життя» залучає не менш 700 000 000 грн. донорської допомоги.

Щорічно БО «100% Життя» надає послуги більш ніж 190 тисячам пацієнтів, 90 тисяч з яких – люди, які живуть з ВІЛ.
Завдяки адвокаційної діяльності БО «100% Життя» з доступу до лікування тільки в 2017-му році на закупівлі антиретровірусної терапії було зекономлено $ 47 900 000 коштів держбюджету.
У 2018-му році за рахунок зниження цін на препарати від гепатиту С було зекономлено $ 2 000 000 коштів держбюджету.
У 2019 му році за рахунок адвокаційних зусиль щодо доступу до препаратів від туберкульозу було зекономлено $ 4 000 000 коштів держбюджету.
Завдяки БО «100% Життя» всі ВІЛ-позитивні люди в Україні забезпечені АРТ-терапією, розширена державна програма по лікуванню гепатиту, стабілізовані медзакупівлі для лікування туберкульозу.

  • 2762
  • 1
Поділитись