Звіт “Життя з ВІЛ під час COVID-19”: мережі ЛЖВ приймають удар на себе
14 липня 2020 року було опубліковано звіт “Життя з ВІЛ під час COVID-19” – опитування мереж людей, які живуть з ВІЛ.
Мережі людей, що живуть з ВІЛ, скорочують розрив в основних послугах, коли слабкі системи охорони здоров’я намагаються впоратися з COVID-19.
Під час того, як системи охорони здоров’я в усьому світі перевантажуються під тиском COVID-19, добровольці і активісти руху проти ВІЛ докладають зусиль, щоб продовжувати надавати основні послуги. Опитування, проведене компаніями GNP+, ICW та Y+ Global, показало, що мережі людей, які живуть з ВІЛ, використовують інноваційні способи, щоб забезпечити спільнотам доступ до критично важливих послуг.
Результати опитування, опублікованого в доповіді «Життя з ВІЛ під час COVID-19», показують, як уряди країн концентрують свої зусилля на COVID-19 за рахунок інших основних послуг і роблять маргіналізованих людей ще більш уразливими, ніж будь-коли. Були скорочені послуги, включаючи тестування і профілактику ВІЛ, послуги і права в області сексуального і репродуктивного здоров’я, зниження шкоди і психосоціальної підтримки. Це призвело до реального ризику нівелювання успіхів, досягнутих за останні роки в скороченні числа нових випадків ВІЛ-інфекції та розширення доступу до лікування.
Мережі людей, які живуть з ВІЛ, з чотирма десятиліттями досвіду реагування на глобальну пандемію, використовують свої організаторські здібності для вирішення нових завдань по COVID-19. Вони адаптують свої програми для надання онлайн-консультацій і використання соціальних мереж для надання точної інформації своїм спільнотам. Персонал і волонтери пошили і наділи маски і знайшли способи проїхати через закриті зони, щоб доставляти АРВ-препарати, пакети з їжею і предмети гігієни безпосередньо в будинку нужденних людей. Багато з них працюють з правоохоронними органами та політиками для вирішення проблем насильства за ознакою статі, стигми та порушень прав людини.
Зараз, як ніколи раніше, світ потребує рух людей, які живуть з ВІЛ, та його творчості, досвіду та натхненна. Ми закликаємо уряди, донорів та агентства ООН надавати політичну і фінансову підтримку мережам і співтовариствам людей, які живуть з ВІЛ, для забезпечення здоров’я і благополуччя всіх людей, які живуть з ВІЛ, під час COVID-19 і наступних років.
59 мереж людей, які живуть з ВІЛ, та громадські організації з 37 країн взяли участь в опитуванні протягом квітня і травня 2020 року і поділилися проблемами, з якими вони стикаються, і стратегіями, які вони розробили для підтримки своїх спільнот.
Для більш докладної інформації:
GNP+ – Глобальна мережа людей, що живуть з ВІЛ (www.gnpplus.net)
ICW – Міжнародне співтовариство жінок, що живуть з ВІЛ (www.wlhiv.org)
Y + Global – Глобальна мережа молодих людей, що живуть з ВІЛ (www.yplusnetwork.org)