До всіх новин

“100% Життя” вимагає від компанії ViiV відкрити доступ до генеричного долутегравіру для всіх пацієнтів регіону СЄЦА

8 липня компанія ViiV Healthcare випустила заяву, в якій повторно підтвердила свої наміри підвищити доступ до долутегравіру для країн з високим і середньо високим рівнем доходу. При цьому компанія вказала, що зараз веде активні переговори з Патентним пулом лікарських засобів з приводу добровільної ліцензії на долутегравір для цих країн. Це не перший лист компанії, в якому задекларована готовність до вирішення питання з доступом. За минулий рік активної роботи по включенню Білорусі і Казахстану в угоду про добровільну ліцензії, що проводиться в рамках #SoS_project, “100% Життя” неодноразово отримувала відповіді на письмові запити та чула запевнення, що Білорусь і Казахстан отримають добровільну ліцензію в кінці 2019 року.

 

У зв’язку з затягуванням з боку ViiV Healthcare прийняття рішення про розширення добровільної ліцензії на Білорусь і Казахстан, а також отримання нової формальної заяви, 9 липня “100% Життя” разом з партнерськими організаціями в регіоні СЄЦА підготували спільне звернення до ViiV.

 

Наша вимога — розширити географічне охоплення дії угоди про добровільну ліцензії на країни регіону СЄЦА, включаючи Казахстан і Білорусь, і тим самим відкрити доступ до генеричного долутегравіру для пацієнтів цих країн.

 

“У зв’язку з тим, що країни СЄЦА відносяться до країн зі зростаючою кількістю нововиявлених випадків ВІЛ і, беручи до уваги, обмежені ресурси на фінансування ВІЛ програм через поширення коронавирусной інфекції, доступ до ефективних і економічно-доступним препаратів для забезпечення лікуванням усіх, хто його потребує, є критично необхідним”, — говорить Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації “100% Життя”.

 

Долутегравір є пріоритетним препаратом першої схеми лікування згідно з останніми рекомендаціями ВООЗ. Незважаючи на це, пацієнти країн регіону СЄЦА не мають доступу до ефективного препарату через високу ціну на монопольний брендовий препарат.

Читати звернення

 

  • 1221
  • 0
Поділитись