До всіх новин

«100% Життя» закликає декриміналізувати секс-роботу

12 грудня 2018 року відбулося засідання круглого столу для розгляду питання декриміналізації секс-роботи і дотримання прав секс-працівників в Україні.

 

«Нас, як пацієнтську організацію, дуже турбує той факт, що стигматизація секс-працівників призводить до обмеження їхнього доступу до медичних і соціальних послуг. Це безпосередньо впливає на темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. Ставлення до ключових спільнот в країні — це завжди дзеркало розвитку суспільства в цілому, його готовності поважати і захищати права людини, її інклюзивності» — підкреслила Анастасія Дєєва, виконавчий директор БО «100% Життя».

На зустрічі були визначені міжнародні зобов’язання України щодо поліпшення ситуації з дотриманням прав людини в контексті секс-роботи, представлений порівняльний аналіз ситуації щодо декриміналізації секс-роботи в різних країнах світу, представлена ​​позиція спільноти секс-працівників з приводу кримінального та адміністративного переслідування секс-працівників.

На круглому столі були озвучені рекомендації міжнародного і українського спільнот секс-працівників, представників МВС, Мінсоцполітики, Національної поліції України, а також правозахисних організацій щодо поліпшення дотримання прав людини. За результатами роботи круглого столу було прийнято рішення звернутися до Національної Ради з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу з рекомендацією створити міжсекторальну робочу групу з питань декриміналізації секс=роботи в Україні.

У засіданні взяли участь члени Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, представники Кабміну, Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Національної поліції, представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також представники ЮНЕЙДС, правозахисних організацій, спільноти секс-працівників України і міжнародних мереж секс-працівників.

Захід був організований БО «100% Життя» та БО Легалайф-Україна за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

 

  • 1887
  • 0
Поділитись