До всіх новин

47 тисяч проти Степанова — акція за відставку міністра охорони здоров’я

17 травня біля Верховної ради України відбулась акція протесту “Степанов має піти”.  Це була особлива акція, адже замість 47 тисяч людей, які мали вийти під стіни парламенту, була лише порожня площа та 47 тисяч чорних стрічок на асфальті.

“46 987 – скільки людей померло від COVID-19 за рік в Україні. Уявіть, ви приходите у місто, а воно вимерло і там нікого немає. 46 987 – це надзвичайно велика кількість людей, яка дорівнює населенню цілого міста такого як Ірпінь чи Білгород-Дністровський.

Чорні стрічки на асфальті символізують людей, які померли через міністра Степанова. Для людей немає місця у лікарнях, не вистачає кисню та не має як вакцинуватись саме через неефективність міністра охорони здоров’я Степанова. Але саме в той час ми чуємо про непрозорі та неефективні медичні закупівлі. Він має піти у відставку та відповісти за свої злочини”, —  зазначив голова БФ “100% життя” Дмитро Шерембей.

Україна протягом останнього часу незмінно займає перші місця в рейтингу за кількістю смертей від COVID-19 та останні місця за темпами вакцинації у Європі. Вакцинація відбувається надзвичайно повільно, вакцин недостатньо, а сам процес щеплення є хаотичним. Хоча саме це є найефективнішим засобом, щоб запобігти смертям від коронавірусу.

 

“14 квітня я отримала трагічну звістку. Мій свекор Віктор Олександрович помер від ковіду. Він не встиг вакцинуватися. Записався у чергу, але дзвінка від сімейного лікаря із запрошенням на вакцинацію не дочекався, хоча у нього було хронічне захворювання – діабет і досить поважний вік. Він просто «згорів» за 14 днів. Я до останнього вірила, що він поборе ковід і одужає, але на жаль, цього не сталось. У мого свекра були плани відсвяткувати Великдень у колі родини на Чорному морі, влітку звозити онуків до Болгарії і купа незавершених справ. Але його життя раптово обірвалось через міністра Степанова! 

А все могло б бути інакше, якщо б він вакцинувався! Якщо б міністр не лише розповідав, що все під контролем, а справді діяв, щоб боротись з COVID-19 та вакцинувати людей. Я, думаю як і інші люди, зі схожими історіями, не зможемо пробачити цього міністру Максиму Степанову”, — говорить виконавча директорка БФ “Пацієнти України” Інна Іваненко.

Пацієнтські організації вимагають від Верховної Ради негайно включити в порядок денний сесії проєкт постанови про відставку Максима Степанова та за результатами розгляду прийняти її. Окрім провалу кампанії боротьби з коронавірусом, за рік у міністра Максима Степанова назбиралось багато підстав для відставки, що свідчать про його неефективність та недоброчесність. Це його спроби зупинити медичну реформу, провал процесу закупівлі ліків у 2020 році. Порушення прозорості конкурсів до медичних установ, купівля захисних костюмів для медиків з націнкою майже вполовину. Також атака на незалежні ключові інституції у медичній сфері: Національну службу здоров’я України, ДП “Медичні закупівлі України”, Центр громадського здоров’я.

Активісти навмисне нікого не запрошували на цю подію, адже головні учасники цієї акції — ті, кого ми втратили через недбальство міністра. Натомість відбулася спроба зриву акції за допомогою провокаторів, які зібралися в той самий час на площі перед будівлею ВР.

 

Контакти для ЗМІ:  Наталя Красненкова +30 (067) 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua 

  • 1113
  • 0
Поділитись