До всіх новин

80% клієнтів Запорізького відділення Мережі вже закінчили лікування від туберкульозу

 

Одним з напрямків підтримки ВІЛ-позитивної спільноти на гроші Глобального фонду є впровадження програми «Інвестиції у вплив на туберкульоз та ВІЛ» у регіонах. У кожній області є свої особливості. Так, Запорізький регіон в рамках програми видає продуктові набори пацієнтам, які приходять за протитуберкульозними препаратами в ДОТ-кабінет. Тож, до Запорізького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»  на супровід в більшій мірі передають найскладніших клієнтів, які самі не можуть відвідувати протитуберкульозний диспансер чи то за станом здоров’я чи то за відсутністю мотивації чи ще з якихось різних причин.

З січня 2015 року спеціалісти запорізького відділення опанували новий напрямок: «Соціальний супровід на етапі амбулаторного лікування туберкульозу». До цього фахівцями Мережі здійснювався «Соціальний супровід лікування ВІЛ-позитивних осіб, які перебувають на амбулаторному лікуванні ТБ» під час якого здійснювалася регулярна доставка препаратів та контроль за лікуванням.

Також в рамках діяльності за цими двома напрямками, спеціалістами здійснюється моніторинг якості послуг через телефонний зв’язок із клієнтами та регулярні особисті зустрічі. Такий скрупульозний підхід дає очевидні результати. Програмою «Соціальний супровід на етапі амбулаторного лікування туберкульозу» з початку січня 2015 року по кінець червня 2016 року охоплено 74 чоловіка. З них 80% відсотків пацієнтів вилікувались від туберкульозу, 16% ще лікуються, 1% перервав лікування.

Співпраця Мережі з фтизіатричною службою Запоріжжя розпочалася наприкінці 2014 року. З міськими протитуберкульозними диспансерами було підписано угоду про співпрацю та розроблений механізм передачі пацієнтів, які знаходяться на амбулаторній фазі лікування 1-3 категорії, і відповідають критеріям взяття на супровід до Запорізького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

 

  • 1208
  • 0
Поділитись