До всіх новин

Мережа виступає за розслідування фактів дискредитації реформ, міжнародної фінансової допомоги та громадського сектора

Протягом останнього часу в публічному просторі з’являються систематичні публікації та повідомлення, що дискредитують багаторічні результати міжнародного співробітництва, міжнародну допомогу в цілому і всю донорську систему в Україні. Наголошуємо, що всі публікації носять ознаки явної замовний інформаційної кампанії:

  • Періодична поява замовних публікацій у соціальних мережах і в блогах від анонімних авторів;
  • Активна розсилка публікацій на особисті адреси представників зацікавлених сторін;
  • Розміщення в інтернеті вирваних з контексту документів, в тому числі і особистого характеру, які повинні «підтвердити» правдивість поданої інформації;
  • Підготовка листів «обурення», які містять неправдиву інформацію та їх розсилка із закликом приєднатися;
  • Постійно транслюється меседж, що міжнародна допомога не є нічим іншим, як грантоїдством, що не приводить до результативним змін.  Цей меседж підхоплюють популісти і деякі політики.

«Стиль усіх публікацій і листів однотипний, всі повідомлення в різній мірі транслюють єдине твердження: «реформи – це зло, не допустимо змін»,  чим фактично заморожують існуючу закритість і непрозорість систем, підтримуючи корупцію, – говорить Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Мережі. – Систематичним і методичним нападкам піддається механізм міжнародних закупівель; реформа фінансування охорони здоров’я та створення нової системи громадської охорони здоров’я; стратегія забезпечення переходу програм ГФ на державне фінансування. Під маскою «боротьби» за справедливість нападкам піддаються всі організації, що підтримують зміни. Важливо розуміти, що спроби зупинити реформи, які, нарешті, почалися в українській системі охорони здоров’я, ставлять під загрозу життя і здоров’я сотень тисяч людей, які залежать від цих змін».

Безпрецедентним є те, що критиці піддаються також шановні та авторитетні міжнародні організації:

  • Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією
  • Агентство США з міжнародного розвитку
  • Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу
  • Програма розвитку ООН
  • Всесвітня організація охорони здоров’я
  • Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ.

Ці дії дискредитують Україну як надійного і відкритого партнера в очах світової громадськості. До цього у населення України формується стійке негативне ставлення до наданої допомоги та донорів в цілому.

Мережа з партнерами створює робочу групу з представників донорських організацій із залученням відомої аудиторської компанії для проведення незалежного аналізу ситуації та оцінки завданих збитків. Ми широко висвітлимо результати проведеної оцінки. Кожен повинен розуміти всю ступінь відповідальності за навмисне спотворення фактів.

Внаслідок буде розроблений Кодекс або політика, що регламентують поведінку в подібних ситуаціях і він стане невід’ємною частиною договорів і грантових угод.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ ніколи не підтримувала брудних технологій і «чорного» піару. Ми сповідуємо цінності відкритості, чесності, здорової конкуренції та підзвітності.

Прогрес реформ і успіхи України, відображені в ключових показниках 2016-2017 рр. задокументовані і визнані світовим співтовариством. Відмовившись від застарілих підходів ми, спільно з усіма партнерами, домоглися безпрецедентного збільшення бюджету охорони здоров’я на 2017 рік, включили до державного бюджету програму замісної терапії, уряд демонструє лідерство в реформі охорони здоров’я, а новий раунд Глобального фонду дійсно може стати перехідним для забезпечення стабільного національної відповіді на ВІЛ і туберкульоз.

Ми завжди будемо ставити інтереси пацієнтів на перше місце і не дозволимо штучно створеним приводів повернути назад очевидний прогрес України і дискредитувати цивільний сектор в очах міжнародних партнерів та громадськості.

 

  • 1563
  • 0
Поділитись