До всіх новин

В Україні хворі на туберкульоз в’язні залишились без ліків

 

Мережа б’є тривогу і привертає увагу МОЗ України до вкрай небезпечної ситуації, що склалась у закладах пенітенціарної служби. В Україні закінчуються ліки проти туберкульозу, які необхідні для забезпечення лікуванням хворих в’язнів. А це 1 842 ув’язнених, які перебувають в установах пенітенціарної служби (станом на 1 березня). Це сприяє загостренню епідемії туберкульозу в Україні.
На цей момент у Київському слідчому ізоляторі вже немає окремих препаратів для лікування мультирезистентного (стійкого до окремих препаратів) туберкульозу, і закінчуються препарати для лікування чутливого туберкульозу. Це інформація, яку надає Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Про це розповів фахівець Мережі Олександр Гатіятуллін в ексклюзивних коментарях для «Української Правди.Життя».

Фахівець наголошує, що така ситуація має кілька причин. По-перше, Державна пенітенціарна служба України проявила некомпетентність при формулюванні предмету закупівель. Так, 12 травня ДПСУ розпочала закупівлі ліків через електрону систему публічних закупівель ProZorro. Серед 11 лотів, що включали в себе від 1 до 18 найменувань, проблеми виникли за лотом №10. Цей лот включає в себе 7 найменувань (протитуберкульозні препарати ІІ ряду – засоби, що впливають мікобактерії). 20 червня за цим лотом були відмінені торги, через відсутність пропозицій до участі в торгах.

«Замовник включив велику кількість найменувань лікарських засобів до лоту, що призвело до звуження кола потенційних учасників закупівлі, а отже, і зниження рівня конкуренції. Виявилося, що в Україні немає зареєстрованих виробників, які можуть одночасно надати всі чотири препарати. Як наслідок цього – ніхто не подався та була відмінена закупівля», – розказує Гатіятуллін.

По-друге, проблема виникає зі строками оплати поставок. За проектом держзакупівлі, замовник здійснює оплату тільки після поставки, протягом 90 днів. Для багатьох постачальників ці строки є неприйнятними бо можуть негативно відбитись на фінансовій діяльності постачальника. Окремо це дає підґрунтя для всіляких зловживань з боку посадових осіб пенітенціарної служби.

Олександр Гатіятулін наголошує, що вже зараз ситуація критична, бо препарати для хворих, які знаходяться у тюрмах, закінчуються. Саме такі ситуації “підживлюють” епідемію туберкульозу в Україні.

Що буде і що робити, читайте у повній версії матеріалу на УП

life.pravda.com.ua/society/2016/08/9/216301/

 

  • 1369
  • 0
Поділитись