До всіх новин

БО “100% Життя” бере участь у першому Міжнародному тижні тестування

З 23 по 29 листопада Україна долучається до першого Міжнародного тижня тестування. Він започаткований Coalition PLUS —  міжнародною мережею боротьби зі СНІДом та вірусними гепатитами, до якої входить БО “100% Життя”. Міжнародний тиждень тестування призначений підвищити обізнаність населення про важливість тестування, адже це перший крок для перемоги над епідеміями.

 

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тетсування можна також на базі громадських організацій. 

БО “100% Життя” разом з Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит лінк. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит. 

Також тепер кожен в Україні може замовити оральний тест на ВІЛ додому. Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ тепер стало можливо,  скориставшись опцією “Хочу обстежитись” на сайті prozdorovia.in.ua. Сайт запропонує користувачу пройти анкетування, аби дізнатись про власні ризики  інфікування на ВІЛ, та замовити тест додому або ж допоможе знайти найближчий пункт тестування у своєму місті.

Варто пам’ятати, що гепатит виліковний у більш ніж 90% випадків. Головне — вчасно його діагностувати і розпочати лікування. В Україні ефективні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C закуповують коштом державного бюджету.

Люди з ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію, живуть довгим повноцінним життя. Лікування проти ВІЛ є пожиттєвим – воно безкоштовне для пацієнтів і гарантується державою.

“Як людина, яка поборола гепатит та контролює перебіг ВІЛ, маю сказати, що знати про захворювання — це мати карту, як його подолати, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”. — Вчасне тестування — життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання. На відміну від нового виклику пандемії COVID19, людство вже навчилось протистояти епідеміям гепатиту та ВІЛ. Ми не маємо нехтувати можливістю захистити самих себе. Вчасна діагностика — рятує життя”

 

 

Міжнародний тиждень тестування триватиме з 23 по 29 листопада 2020 року. Про активності в інших країнах світу можна дізнатись на сайті Міжнародної мережі боротьби зі СНІДом і гепатитами. 

Міжнародна спілка Coalition PLUS активно адвокатує за розширений доступ до тестування в громадах на національному та міжнародному рівнях, з акцентом на тестування для вразливих груп населення і за їх участі.

«Додатково до тестування, яке проводиться медичним персоналом в рамках традиційних систем охорони здоров’я, тестування в громадах, яке проводиться в рамках діяльності наших спільнот та поза ними, сприяє довірі та формуванню діалогу з найбільш маргіналізованими групами в середовищі, де немає осуду. Ефективність такого тестування була наглядно продемонстрована спільнотами мережі Coalition PLUS. Сьогодні ми вимагаємо масштабного розширення зазначеного тестування у всіх країнах, щоб охопити найвіддаленіші території та все наше населення. Тільки в такий спосіб ми можемо покласти край епідеміям», – пояснює Хакіма Хімміч (Hakima Himmich), Президент Coalition PLUS

Дізнатись більше про ВІЛ та гепатити, та знайти найближчі до вас пункти безкоштовного тестування, можна на сайті https://prozdorovia.in.ua

Coalition PLUS —  міжнародна спілка громадських неурядових організацій у боротьбі зі СНІДом та вірусним гепатитом, заснована в 2008 році. Coalition PLUS діє у 52 країнах і співпрацює з близько ста організаціями громадянського суспільства. Завдяки принципу спільного управління, спілка залучає до прийняття рішень 16 організацій-членів з Північної та Південної півкуль. В даний час коаліцію очолює професор Хакіма Хімміч.

БО “100% Життя” — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за Життя. БО “100% Життя” працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України. 

 

 

  • 1470
  • 0
Поділитись