До всіх новин

Теги:

Експерти БО «100% Життя» розробили звіт про доступ до вакцин від COVID-19 в Україні

Фахівцями БО «100% Життя» спільно з експертами Комітету медичного та фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України здійснюється дослідження ключових проблем та наявних бар’єрів для доступу до вакцин для імунізації від COVID-19 в Україні та розробка пропозицій і рекомендацій щодо їх усунення.

З проміжним резюме цього дослідження ви можете ознайомитися за посиланням.

Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100% Життя» підкреслює: “У той час, коли всі країни світу згідно з рекомендаціями ВООЗ беруть на озброєння вакцини та впроваджують вакцинацію якомога ширше, в українському законодавчому полі ми побачили цілу низку проблем, які заважатимуть швидкій та ефективній імунізації населення. Це стосується як відсутності дієвих процедур, що дають можливість швидкої реєстрації та ввозу на територію України вакцин (як це відбувається в інших державах), так і чіткої регламентації використання бюджетних коштів на проведення вакцинування. Вкрай багато питань викликає і запропонована на сьогодні пріоритизація груп ризику, які першочергово отримають доступ до вакцин – український сценарій суттєво відрізняється від підходу європейських держав.  І це не враховуючи прямого спротиву МОЗ України та блокування роботи ДП «Медичні закупівлі»! Ми, як пацієнтська організація, чекаємо від Уряду якомога конкретних та швидких дій які допоможуть людям отримати вакцину та захистити власне життя».

У документі визначені основні проблемні моменти, що стосуються бюджетного забезпечення програми вакцинації, організаційних процесів, нормативно-правової бази у сфері реєстрації та ввезення на територію України імунобіологічних препаратів тощо. Окрім того, експертами надані окремі рекомендації щодо усунення відповідних прогалин.

Report_Covid_2019_final

  • 1592
  • 2
Поділитись