До всіх новин

БО “100% Життя” vs Андрій Деркач: боротьба триває

23 березня 2020 роки ми подали проти Андрія Деркача позов про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації, яку Деркач А. поширював щодо нашої Організації. Справа розглядається в Печерському районному суді м.Києва під номером 755/5138/20-ц.

Перше судове засідання за нашим позовом було проведено 8 вересня 2020 року. 

Представниками Деркача А. стали адвокати одного досить відомого в Києві адвокатського об’єднання. Ми готувалися зустрітися з професіоналами своєї справи, готовими захищати інтереси свого клієнта до останнього. Але для представників Деркача А. в цей день, мабуть щось пішло не так. Спочатку з’ясувалося, що в матеріалах справи відсутній ордер, який підтверджує право адвоката представляти інтереси клієнта в суді. Тобто без цього документу суд мав повне право не допустити представника Андрія Деркача до засідання. В цьому випадку, адвокат Деркача мав би лише права вільного слухача – тобто, мовчати і слухати, як розгляд справи проходить без його участі. Виключно з почуття адвокатської солідарності і цікавості, які ж аргументи зможе представити противна сторона, представнику Деркача А. дали півгодини, щоб його помічник зміг привезти належно оформлений ордер і засідання поновилося.

 

Варто відзначити, що Печерський райсуд 22 червня 2020 року визначив, що справа №755 / 5138/20-ц буде розглядатися за правилами спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін в судове засідання. “У порядку спрощеного провадження справи розглядаються протягом розумного строку, але не більше 60 днів з дня відкриття провадження, — коментує Марія Ігнатушіна, керівник юрслужби БО “100% Життя”. — Однак, швидкий розгляд не грає на користь Андрія Деркача. Тому, з явною метою максимально затягнути процес, представник Деркача подав заперечення щодо розгляду цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження і просив суд розглядати цю справу по правилам загального позовного провадження. А, як показує практика, такі справи можуть розглядатися роками”.

 

“Ми не зупинимося, поки не будуть покарані Андрій Деркач і всі, хто думає, що брехня і наклеп щодо активістів можуть залишитися без відповіді, — каже Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”. — Історія його падіння стане хорошим уроком для нього і приводом замислитися про наслідки всім, хто встане на нашому шляху”.

 

Через карантин друге засідання було перенесено на кінець жовтня. Будемо тримати вас в курсі подій.

Нагадуємо, 14 лютого 2020 народний депутат України Андрій Деркач опублікував в Facebook пост під назвою «грантоїдам Шерембею і Шабуніну загрожує до 12 років ув’язнення», який містить недостовірну інформацію про БО “100% Життя” та її керівника – голови Координаційної Ради Дмитра Шерембея. Деркач звинувачує нашу організацію в нібито розкраданні міжнародної технічної допомоги, звинувачує в шахрайстві і називає “грантоїдами”.

17 лютого 2020 Андрій Деркач бере участь в прес-конференції, на якій повідомляє, що він є ініціатором порушення кримінального розслідування проти БО «100% Життя» і Дмитра Шерембея. Звинувачення – ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, здійснені в особливо великих розмірах або організованою групою.

Крім того, Деркач озвучував погрози, що Дмитро Шерембей загрожує від семи до 12 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.  

Подібна неправдива інформація, озвучена Деркачем проти БО «100% Життя» і Шерембея транслювалася в ще ряді видань, які всупереч журналістським стандартам не зверталися до нас за коментарями, а поширили фейкову інформацію.

  • 1479
  • 0
Поділитись