До всіх новин

БО «100% ЖИТТЯ» захищає права мігрантів та переселенців

20-21 лютого 2019 ЮНЕЙДС, Всесвітня рада церков та Міжнародна католицька комісія з міграції провели семінар з питань ВІЛ серед мігрантів та біженців.

Метою семінару було створення дорожньої карти для зміцнення співпраці релігійних організацій з іншими секторами, розширення ролі релігійних організацій у вирішенні проблем ВІЛ та надання відповідних послуг з профілактики, догляду та підтримки мігрантам та біженцям.

Генеральний секретар Всесвітньої ради церков Олав Фиксе Твейт у своєму вступному слові підкреслив: «Мігрантів часто сприймають як носіїв захворювань, а правда в тому, що вони є жертвами недбалості та байдужості на шляху до країни перебування та/або в країні перебування»

Активну участь в семінарі в якості доповідача і фасилітатора взяла й керівник віділу по роботі з регіонами Валерія Рачинська. В своїй презентації вона розповіла про співпрацю БО «100% ЖИТТЯ» з релігійними організаціями в роботі з внутрішньо-переміщеними особами в контексті профілактики та лікування ВІЛ та про виклики, з якими стикаються переселенці від початку збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

Також у роботі семінару взяв участь давній партнер БО «100% ЖИТТЯ» протоієрей Сергій Дмитрієв, який представив досвід роботи ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» в зоні Операции Объединенных Сил. Зауважимо, що представник Православної Церкви України вперше долучився до роботи Всесвітньої ради церков.

«Релігійні громади та організації мають великий потенціал та довіру суспільства і повинні допомогти розвінчати міфи про ВІЛ та міграцію» – зауважила Валерія Рачинська по завершенні семінару.

  • 1344
  • 0
Поділитись