До всіх новин

БО Світло надії: лікування ВІЛ та туберкульозу у пріоритеті на Полтавщині

 

Мережа робить усе можливе, щоб запобігти та зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні. А для ефективної протидії епідеміям необхідно, щоб послуги були доступними до пацієнта у будь-якому населеному пункті області. Саме на цьому акцентує увагу в своїй роботі БО «Світло надії», яке є офіційним представником Мережі в Полтавській області.

Вже третій рік фахівці організації спільно з департаментом охорони здоров′я, фахівцями обласного центру СНІД та обласного протитуберкульозного диспансеру працюють над розбудовою сталої моделі інтегрованих послуг в Полтавській області. На даний час на Полтавщині вже функціонує 11 сайтів АРТ, в районах області створено 6 мультидисциплінарних команд, які супроводжують лікування АРТ та ТБ.

«Ми прагнемо зробити так, щоб люди навіть з віддалених районів області мали змогу у своєму місті чи селі отримати якісні послуги з тестування та лікування ВІЛ і ТБ, щоб у них не було потреби їхати до обласного центру. Це вкрай необхідно зробити для того, щоб взяти епідемії під контроль та врятувати людям життя. Це неможливо зробити лише зусиллями НУО чи медичних працівників, тому ми співпрацюємо з місцевою владою кожного з районів і призиваємо їх долучитись до цього процесу», – сказав керівник програм у сфері громадського здоров′я БО «Світло надії» Олександр Соляник.

Реалізація цих цілей здійснюється у партнерстві з закладами системи охорони здоров’я і є частиною виконання Обласної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

Напрацьовані зміни вже показали свою ефективність та були задокументовані в успішні практики. Крім того, вони вже починають реалізовуватись у інших регіонах України, де діють представництва Мережі.

 

  • 1415
  • 0
Поділитись