До всіх новин

Черкаські депутати підтримали жіночий кризовий центр БО «Черкаська мережа»

 

Двоповерхове приміщення за пільговою орендою, 3,5 мільйона гривень на його ремонт, 500 тисяч гривень на поточну діяльність – усе це виділяють депутати Черкаської міської ради для жіночого кризового центру БО «Черкаська мережа». Такого результату вдалося досягнути завдяки втручанню «Всеукраїнської мережі ЛЖВ», активній позиції, адвокації на національному та регіональному рівнях.

“Фінансування жіночого кризового центру за рахунок місцевого бюджету  ще й з такими приголомшливими сумами – перший такий прецедент у Черкасах, – говорить голова правління БО «Черкаська мережа» Олена Стрижак. – Це все завдяки тому, що «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» навчає нас співпраці із органами державної влади та місцевого самоврядування, демонструючи приклади успішної взаємодії на практиці. Ми раді, що змогли донести депутатам, наскільки соціально значущим цей центр є для Черкас. Адже це не просто притулок, а й профілактика сімейного насильства, багатьох хвороб, таких як ВІЛ та туберкульоз.  Адже в центрі з жінками працюватимуть соціальні працівники, які направлятимуть їх на діагностику чи лікування. Жінки, що проживають у центрі – вразлива категорія населення. І їм треба допомогти не опинитися на вулиці, а гідно вийти із кризової ситуації, правильно виховати дітей незважаючи на кризу тощо”.

У нове приміщення вартістю всього 1 гривню на рік зможе переїхати центр, який надає притулок жінкам, які опинилися в скрутних  життєвих обставинах. Завдяки ентузіазму співробітників БО «Черкаська мережа» на 30 квадратних метрах нині проживає чотири жінки з дітьми.  Однак потреба значно вища. БО «Черкаська мережа» звернулася до міської влади  з проханням допомогти розширитися. І після місяців тривалих переговорів, вивчення досвіду інших міст справу вдалося зрушити з місця.

Аби якнайшвидше завершити ремонт у новому приміщенні, БО «Черкаська мережа» планує залучати кошти з усіх можливих джерел – донорів, приватних осіб, бізнесу, місцевого бюджету. Центр зможе одночасно прийняти 50 жінок.

“Роботи ще багато, але це перша наша перемога. Ми вдячні всім черкащанам, які підтримали петицію, тим, хто допомагав у вирішенні питання. Ми раді, що так багато людей усвідомлюють, наскільки важливим є такий центр для Черкас”, – коментує голова правління БО «Черкаська мережа» Олена Стрижак.

 

  • 1742
  • 0
Поділитись