До всіх новин

Дніпропетровська область отримала власну стратегію щодо епідемії туберкульозу та ВІЛ

 

Регіональна Стратегія забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу була затвержена Обласною Координаційною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Дніпрі.

Наразі Дніпропетровська область, яка залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та однією з 6-ти регіонів з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз в Україні, має детальний план заходів із конкретними строками та відповідальними сторонами.  При формуванні  місцевих бюджетів буде враховано необхідний обсяг коштів для системи соціальної підтримки хворих на туберкульоз та ВІЛ; буде активізована робота по співробітництву с громадськими ВІЛ-сервісними організаціями; буде посилена робота по захисту та дотриманню прав та свобод внутрішньо переміщених осіб, забезпечення необхідним медичним обслуговуванням та обстеженням на туберкульоз. Що стосується ВІЛ, то буде забезпечено фінансування діагностіки в повному обсязі; забезпечений доступ до добровільного та безкоштовного консультування та тестування, насамперед груп ризику з метою раннього виявлення ВІЛ-інфекції та інше.

Це стало можливим завдяки експертній підтримці фахівців БО «Світло надії» в рамках проекту «Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

«Наявність значного досвіду у впровадженні найкращих міжнародних підходів і послуг у рамках протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу дала суттєве підґрунтя для створення прецеденту в області. Нині це показник професійної партнерської співпраці між гілками влади, системою охорони здоров’я та неурядовим сектором», – сказав експерт проекту Роман Дрозд.

Наразі запроваджено гнучкий підхід до заходів у сфері ВІЛ/СНІД/ТБ відповідно до епідеміологічної ситуації, визначено алгоритм децентралізації ВІЛ-послуг та розподіл обов’язків між первинною та вторинною ланками ЗОЗ, розширення повноважень сімейних лікарів щодо діагностики ВІЛ-інфекції та ТБ, а також програм ЗПТ та амбулаторного лікування ТБ;

Крім цього, область має запроваджений єдиний організаційно-методичний супроводу місцевих та районних координаційних рад при розробці власних стратегій, що забезпечить єдиний системний та цілеспрямований підхід до боротьби з епідеміями ВІЛ/СНІД і туберкульозу в регіоні.

 

  • 1592
  • 0
Поділитись