До всіх новин

Досягнення Мережі відзначено в щорічному звіті Кабміну України

Кабінет Міністрів України опублікував звіт про хід і результати програми своєї діяльності за 2016-й рік. Як одне з визначних досягнень було представлено виділення коштів на програму замісної терапії (ЗТ) для лікування пацієнтів з наркотичною залежністю — вперше в історії країни ЗТ фінансується з держбюджету.

Ця сума становить 13 мільйонів гривень на рік, дозволить забезпечити терапією 8 тисяч пацієнтів, повернувши їх до нормального життя і виключивши ризик зараження ВІЛ шляхом використання загальних інструментів для ін’єкцій. Подібним чином держава ще жодного разу не підтримувала профілактику ВІЛ. Варто підкреслити, що включення витрат на замісну терапію до держбюджету — результат безпрецедентних зусиль всієї команди Мережі та партнерів організації.

«Ми хочемо подякувати Центру громадського здоров’я МОЗ України, всім нашим партнерам, експертам та активістам, тим, хто разом з нами домігся цих результатів. Це ще один важливий крок назустріч нашої спільної мети — подолання епідемії» — підкреслює Володимир Курпіта, виконавчий директор БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Нагадуємо, що згідно з спільною заявою ВООЗ / УНПООН /
UNAIDS замісна терапія вважається основним методом лікування пацієнтів з опіодною залежністю і профілактикою ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.

 

  • 1247
  • 0
Поділитись