До всіх новин

Експерти ВООЗ вивчили успішний досвід Мережі щодо подолання гепатитів

Експерти ВООЗ вивчили успішний досвід Мережі ЛЖВ щодо подолання гепатитів. Зустрічі відбулися 7 і 8 червня 2017 року Києві.

В Україні проходила оціночна місія з питань подолання проблем вірусних гепатитів. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я та CDC (Центру по контролю і профілактиці захворювань США) проводили аналіз заходів проти вірусних гепатитів в Україні, щоб дати свої рекомендації щодо розроблення національного плану боротьби з епідемією.

7 червня 2017 року експерти ВООЗ відвідали офіс БО «100% життя. Київський регіон». В рамках цього візиту відбулася зустріч експертів з виконавчим директором Ладою Булах, координаторами проектів та соціальними працівниками.

На зустрічі обговорили досвід соціального супроводу лікування гепатиту і ко-інфекції ВІЛ/гепатит у ЛЖВ, жіночої групи підтримки і супроводу лікування вірусного гепатиту (координатор проекту В.Варига), важливість забезпечення доступу до лікування ВГС в Україні для ЛЖВ та груп ризику, подолання стигми в лікуванні ВГС, організацію медичної допомоги – зокрема, лікування вірусних гепатитів на рівні громад та розвиток медичних центрів «100% життя».

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, як організація з 16-річним досвідом ВІЛ-сервісів і боротьби за права пацієнтів, домоглася реальних успіхів у боротьбі проти епідемії гепатиту в Україні. Разом з міжнародними партнерами – EQUIP, USAID, CDC – Мережа ЛЖВ в 2016-му році розпочала впровадження інноваційного проекту з викорінення гепатиту С в Україні. Завдяки адвокації Мережі в 2106 році, ціна на сучасні ліки від гепатиту С для України знизилася з $ 1350 до $ 750 за курс. З ініціативи Мережі була прийнята нова національна програма з подолання гепатитів.

«Ми кричали про проблему вірусних гепатитів в країні багато років тому, коли це ще нікого не цікавило. Як пацієнтська організація, яка відстоює інтереси людей, що живуть з ВІЛ, ми маємо великий особистий досвід і маємо значний експертизою в області лікування гепатитів. Ми познайомили експертів з напрацюваннями та впевнені, що наш досвід і ресурси будуть використані для розробки національного плану боротьби з епідемією, – говорить Дмитро Шерембей, голова Мережі ЛЖВ.

Експерт ВООЗ, Мартін Доного, європейський регіональний офіс ВООЗ: “ВІЛ-сервіси, які здійснюють НГО в Україні, показали прекрасні результати і стануть основою для роботи в сфері подолання епідемії гепатиту”

За ступенем негативного впливу і масштабам захворювань гепатити в Україні лідирують серед інфекційних захворювань, разом з грипом і ГРЗ, при цьому набагато небезпечніше. 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлено впливом вірусів гепатиту В або С. За даними ВООЗ, в Україні інфіковано гепатитом С приблизно 3% населення, що становить 1,17 мільйона чоловік. У деяких групах ризику рівень інфікування досягає 40-60%.

 

 

  • 1714
  • 0
Поділитись