До всіх новин

Теги:

Голова фракції «Слуга народу» та голова Комітету з питань здоров’я підтримали законодавче врегулювання медканнабісу

17 жовтня 2019 року у Верховної Ради України відбувся брифінг, де пацієнтські та ветеранські організації наполягали на скорішому законодавчому врегулюванню канабісу для потреб медицини та науки. Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та голова Комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький підтримали ініціативу активістів про законодавче врегулювання медичного каннабісу.

«Дуже багато людей в суспільстві плутають рекреаційне вживання коноплі з використанням канабісу для медичних цілей. Медичне застосування – це коли йдеться про використання канабіноїдів у вигляді олії, пігулок та інших фармацевтичних форм з дуже високим рівнем контролю держави, — підкреслив Давид Арахамія, народний депутат, голова фракції «Слуга Народу». — Це дуже позитивна ініціатива, на яку чекають пацієнти з високим рівнем болю — це стосується як пацієнтів з онкологією, дітей з епілепсією, так й ветеранів з ПТСР, яких, за оцінками фахівців, майже 80%».

Сьогодні майже два мільйони українських пацієнтів страждають від болю, якого можна уникнути завдяки лікам на основі медичного канабісу. Але наразі із-за недосконалого законодавства країни українцям недоступна жодна з опцій використання медичного канабісу, так само як науковцям – для досліджень лікувальних властивостей коноплі. Ця ситуація потребує негайного вирішення законодавчим шляхом — пацієнти, які страждають від нестерпного болю, більше не можуть чекати!  

Михайло Радуцький, народний депутат, «Слуга Народу», голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування: «Використання канабісу вже легалізоване у тій чи іншій формі у більш ніж 50 країнах світу, а його медичне застосування стає мейнстрімом у світовій системі охорони здоров’я. Ми розуміємо необхідність ліків із канабісу для потреб українських пацієнтів, тож прискіпливо вивчимо шляхи досконалого законодавчого врегулювання конопель для науки та медицини».

Ольга Стефанишина, народний депутат, «Голос», член Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування: «Кожного разу, коли депутат віддає свій голос за той чи інший законопроект, він має уявляти собі конкретну людину, якій це допоможе. Я особисто знаю тих людей, українських пацієнтів, які вже не в змозі терпіти біль та негайно потребують допомоги».

Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»: «Пацієнти, які потерпають без ліків на основі канабісу, – це не просто суха статистика, а поламані людські долі та щоденна боротьба з нестерпним болем. Право кожної людини на гідне життя без страждань має бути пріоритетом для народних обранців. Тож ми, пацієнтські організації, розраховуємо на притомність народних депутатів та на якомога швидше вирішення питання медичного канабісу».

Керівник ГО «Українська асоціація медичного канабісу» Геннадій Шабас закликав президента внести законопроект про медичний канабіс на голосування як невідкладний: «Цього закону чекають українські вчені, лікарі та більше двох мільйонів пацієнтів. Адже мова йде про забезпечення фундаментального права людини на життя та захист свого здоров’я. Електронну петицію про законодавче врегулювання канабісу в медицині та науці на початку року підписало 25 тисяч українців і цей проект закону — відповідь на запит суспільства. Доступ до ефективного лікування препаратами медичного канабісу сьогодні має стати пріоритетом для парламенту, уряду і Президента України».

Ніна Резниченко, ГО «Афіна. Жінки проти раку»: «Сьогодні тисячі онкохворих, ризикуючи своєю свободою, змушені шукати на чорному ринку ліки — канабіс. Ця ситуація — наслідок порушення основоположних прав людини в нашій країні. Ми вимагаємо від держави припинити знущання над тяжкохворими людьми і прийняти закон про медичне використання канабісу в найкоротший термін».

Антон Колумбет, перший заступник міністра у справах ветеранів: «Країни, що пройшли через військові конфлікти, вже давно лікують посттравматичні стресові розлади у ветеранів за допомогою медичного канабісу, а не опіоїдних антидепресантів. Це дозволяє полегшити соціальну інтеграцію ветеранів у суспільство. В Україні учасники бойових дій, які зазнали каліцтва та поранень, потребують негайного поліпшення гострих станів при ПТСР».

Довідка:

В Україні майже 2 мільйони пацієнтів потребують ліків на основі канабісу:

Серед них:

  • Близько 18 000 дітей, хворих на фармрезістентну епілепсію.
  • Кожнадесяталюдинапохилоговіку, яка страждає на хворобу Альцгеймера та Паркінсона.
  • 1 000 000 пацієнтів з онкологією.
  • Більшестатисячпаліативнихпацієнтів.
  • 8489 учасниківбойовихдій, якізазналикаліцтватапораненьтапотребують поліпшення гострих станів при посттравматичному стресовому розладі.

Що таке канабіноїди?

Це речовини, що містяться в канабісі та впливають на канабіноїдну систему в мозку і тілі людини. Ця система залучена до контролю таких важливих біологічних функцій, як пізнання, пам’ять, біль, сон і функціонування імунної системи.

Клінічно доведено, що препарати на основі канабіноїдів допомагають при:

–          нудоті, пов’язаної з хіміотерапією раку;

–          для стимулювання апетиту у хворих на СНІД, які втрачають вагу;

–          при судомах м’язів у пацієнтів з розсіяним склерозом;

–          при невропатичному болі;

–          як паліативна допомога для лікування раку;

–          при фармакорезистентної епілепсії у дітей;

–          при порушеннях сну, тривожних розладах, депресіях, дегенеративних неврологічних розладах та запаленнях кишечника;

–          розсіяному склерозі;

–          хронічному болю після трансплантації;

–          глаукомі;

–          синдромі Ленноксі-Гасто, синдромі Драве;

–          синдромі Туретта;

–          та багатьох інших захворюваннях.

Одне з досліджень виявило, що ризик раку сечового міхура в чоловіків на 45% нижчий у тих, хто вживав продукти конопель. Ще науково доведено, що канабіноїди здійснюють високоефективну антимікробну дію (на стафілококи та стрептококи) та високоефективні при лікуванні анорексії.

Щодня з’являються нові медичні дослідження, які доводять, шо ізолят екстракту медичного канабісу здатен виліковувати певні штами раку на будь-якій стадії, втручаючись у систему живлення пухлин.

Міжнародний досвід:

У 1999 році Канада запровадила програму медичного канабісу. На початку 2000-х років Ізраїль (2001 р.) і Нідерланди (2003 р.), а пізніше й інші країни, такі як Швейцарія (2011 р.), Чехія (2013 р.), Австралія (2016 р.) і Німеччина (2017 р.), законодавчо затвердили дозволи на медичне використання канабіс за певних умов. За аналогічний період клінічні випробування стали основою для надання дозволів на реєстрацію лікарського засобу, переважно на основі екстрактів канабісу, у багатьох країнах-членах ЄС, що підтвердило ефективність у лікуванні м’язових спазмів внаслідок розсіяного склерозу. Більшість країн ЄС тепер дозволяють або розглядають можливість медичного використання канабіса або канабіноїдів у певній формі.

Загалом станом на сьогодні у світі опубліковано понад 27 тисяч наукових праць щодо ролі канабіноїдів та їх впливу на людський організм (серед яких під авторством українців лише близько 20 робіт через наявні обмеження щодо наукових досліджень канабіноїдів у нашій країні), якими уже доведено абсурдність віднесення канабісу до ряду небезпечних для людини наркотичних речовин, та водночас підтверджено доцільність продовження якнайширших досліджень інших корисних властивостей та можливих негативних впливів цього природнього комплексу канабіноїдів на людський організм.

Законодавча база в Україні:

В Україні коноплі, які навіть ВООЗ запропонувала виключити з переліку наркотичних засобів, повністю заборонені навіть для досліджень в медичній сфері. Це істотно ускладнює доступ пацієнтів до ліків на основі канабісу.

  • 3019
  • 4
Поділитись