До всіх новин

Ключові зміни в лікуванні мультирезистентного та рифампіцин-резистентного туберкульозу

17 серпня 2018 року, Женева, ВООЗ оприлюднила «Екстрене повідомлення: ключові зміни в лікуванні мультирезистентного та рифампіцин-резистентного туберкульозу».

Висвітлено негайні кроки, які необхідно вжити для забезпечення пацієнтів з МРТБ/Риф-ТБ якісним, ефективним та безпечним лікуванням з позиції доказової медицини. В тексті повідомлення представлені ключові принципи лікування туберкульозу, були перегруповані препарати за пріоритетністю їх використання в схемах лікування, представлено модель складання схем лікування. Згідно рекомендацій перевага надається перорального прийому препаратів перед ін’єкційним.

Також були представлені результати 1-го етапу дослідження STREAM, які попередньо показують успішне використання коротких схем лікування.

Наступними кроками до кінця 2018 року будуть: оновлення Довідника-додатку до Настанов ВООЗ із програмного ведення лікарсько-стійкого туберкульозу та створення оперативної групи для координації підтримки національних протитуберкульозних програм щодо їх швидкого переходу до ключових змін, що передбачаються.

Більше інформації можна знайти за посиланням

http://www.who.int/tb/publications/2018/rapid_communications_MDR/en/

  • 2185
  • 1
Поділитись