До всіх новин

ВООЗ назвав адвокаційні кампанії “100% Життя” кращими практиками

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) включила кейси БО “100% Життя” в “Збірник прикладів передової практики щодо здійснення Плану дій по боротьбі з туберкульозом для Європейського регіону ВООЗ на 2016-2020 рр”.

(Compendium of good practices in the implementation of the Tuberculosis Action Plan for the WHO European Region 2016–2020)

У першому випадку мова йде про кампанію, яка була проведена 2016-2017 роках по реєстрації бедаквіліну, препарату від мультирезистентного туберкульозу. Експерти з адвокації БО “100% Життя” направили ряд запитів в штаб-квартиру компанії Janssen та її регіональні відділення в Східній Європі і Центральній Азії, провели переговори з представниками Janssen в громадських консультативних радах в Східній Європі і Центральній Азії, а також з Janssen Ukraine з метою переконати компанію вийти на український ринок безпосередньо, а не через Janssen Russia.

Завдяки зусиллям експертів БО “100% Життя” в березні 2018 року було подано заявку по бедаквіліну на видачу дозволу на продаж в український орган регулювання лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України.

Другий кейс стосується деламаніда. Україна зробила ряд політично важливих кроків, щоб забезпечити можливість впровадження деламаніда в Україні. Зокрема, деламанід включений в проект нової Національної програми з протидії туберкульозу на 2018-2021 рр. та до Номенклатури лікарських засобів. У планах — закупівля деламаніда централізовано за рахунок коштів державного бюджету. Завдяки втручанню експертів БО “100% Життя” компанія-виробник Otsuka поінформувала уряд про те, що планує реєстрацію деламаніда в Україні через німецьку компанію.

“Сьогодні пацієнти з мультирезистентним туберкульозом у нас знаходяться на паліативному лікуванні. Їх неможливо вилікувати старими протитуберкульозними препаратами. Коли деламанід і бедаквілін з’являться в Україні, це істотно розширить доступ до лікування і дозволить їм отримати шанс на життя”— говорить директор з політики та адвокації БО “100% Життя” Сергій Дмитрієв.

Зараз БО “100% Життя” і Центр громадського здоров’я продовжують своє стратегічне співробітництво, щоб зберегти увагу громадськості та уряду до важливості боротьби з туберкульозом в Україні, і технічно підтримують процес формування бюджету.

  • 1943
  • 0
Поділитись