До всіх новин

Мережа отримала високу оцінку роботи від міжнародних партнерів

 

Мережа отримала високу оцінку роботи від міжнародних партнерів

Міжнародні донори високо оцінили роботу «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» з протидії поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та запевнили у подальшому фінансуванню на 2017-2020 роки.

З 26 січня команда Мережі ЛЖВ провела ряд зустрічей з міжнародними партнерами у сфері боротьби проти епідемії ВІЛ/CНІДу, зокрема, представниками Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Всесвітньої організації охорони здоров’я, агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).

«Мережа ЛЖВ залишається тим агентством, яке оперує цінами на закупівлі препаратів для Глобального фонду, Лікарів без кордонів та PEPFAR. Також Мережа бере участь у переговорах щодо реалізації міжнародних закупівель через ПРООН та UNICEF для своєчасних поставок ліків. А регіональні відділення Мережі активно лобіюють виділення коштів з місцевих бюджетів для надання соціальних послуг», – зазначив Голова Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей.

Також він відзначив важливе досягнення Мережі у реформі медицини. Зокрема, за підтримки Мережі запроваджено інноваційний проект для проведення електронних закупівель PROZZORO. Ця система допоможе суттєво зекономити кошти держбюджету на закупівлі ліків.

У свою чергу, Глобальний фонд підтвердив готовність фінансування реформи медицини і адвокаційної діяльності МЕРЕЖІ в Україні на 2017-2020 роки. Водночас представники Фонду ще раз підкреслили, що очікують від України до червня 2016 року отримати детальний план переходу програм лікування, профілактики, догляду і підтримки на державне фінансування.

Зокрема, Глобальний фонд очікує, що Україна профінансує зобов’язання, визначені на рівні Кабінету міністрів при отриманні гранту. Варто нагадати, що МОЗ пропонувало для лікування епідемії ВІЛ/СНІДу виділити 1,4 млдр грн. А відповідно до загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2016 році держава зобов’язана була виділити з бюджету 920 млн грн на лікування для 74 тисячі хворих.

Тому щоб зберегти підтримку Глобального фонду та інших міжнародних партнерів, Україна зобов’язана ще раз підтвердити свої зобов’язання збільшити державне фінансування на Нараді високого рівня з ВІЛ / СНІДу, що відбудеться у Нью-Йорку в рамках Генеральної Асамблеї ООН у червні.

 

  • 1467
  • 0
Поділитись