До всіх новин

Мережа підтримала X Національну конференцію ЛГБТ-Руху та ЧСЧ-сервісу України

 

19 – 22 жовтня 2017 р. в Києві пройшла X Національна конференція ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України під назвою «РІЗНОМАНІТТЯ та РІВНІСТЬ: політика взаємодії, реалії та пріоритети»

Цьогорічна конференція об’єднала навколо себе близько 100 гостей та учасників й учасниць з безпрецедентним числом індивідуальних активістів та активісток. Захід також підтримало 23 співорганізатори та партнери — найбільше за всю історію проведення. Всеукраїнська мережа ЛЖВ стала одним зі спонсорів конференції. В свою чергу Мережа робить багато аби ЛЖВ були вільні від стигми та дискримінації.

Марія Маковецька, старша радниця з питань адвокаціі та розбудови партнерства, проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» підкреслює: «Наш проект підтримав Нацконференцію ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України, оскільки ці групи є уразливими до епідемії ВІЛ/СНІДу й спільноті важливо мати майданчик, де можна обговорити ряд нагальних питань. Я задоволена початком дискусії, бо це задає точку відліку й дає спільноті «reality check» щодо ситуації ззовні»

Ювілейна Х Нацконференція відзначилась обговоренням багатьох суперечливих гострих питань, що є проявом плюралізму думок та готовності аргументовано обстоювати власну позицію. Це підтверджує й активіст Дмитро Калінін: «якщо минулий рік з ентузіазмом і рожевими окулярами ввів мене в активізм, то цей, окрім зовнішніх, розкрив той пласт внутрішніх проблем, без вирішення яких буде надскладно зберегти те що є і досягти чогось більшого… Ідея зібрати всіх нас в одному місці – це просто найкраще, що можна було придумати для нашого розвитку і еволюції як руху, так і спільноти».

До основних здобутків цьогорічного заходу можна віднести:

  • Безпрецедентний інтерес політиків та політичних експертів до заходу. В панельній дискусії «ЛГБТ, суспільна думка і політика» взяли участь такі народні депутати різних скликань: Антон Геращенко, Світлана Заліщук, Віталій Кононов, Єгор Фірсов та політичний експерт Петро Охотін. В ході дискусії вони відзначили готовність українського політикуму розглядати ЛГБТ-спільноту як суб’єкт політичного процесу та порадили не боятися залучати політиків до спільних акцій.
    ● Надзвичайну інклюзивність щодо субспільнот, передусім — щодо транс*людей та інтерсекс.
    ● Інтерсекціональність, адже найбільшою мірою ніж будь-коли було розглянуто проблематику представників та представниць ЛГБТ-спільноти, що вживають наркотики (ЛВН), секс-працівників і секс-працівниць, представників ЛГБТ-спільноти, які знаходяться чи знаходились в установах виконання покарань, людей, що живуть із ВІЛ (ЛЖВ), а також питання старіння з ВІЛ в контексті ЧСЧ-сервісу тощо.

Чи вдалося цього разу досягнути мети конференції та зміцнити систему координації в ЛГБТ-русі? «Координації не буває без спілкування, причому спілкуватися треба однією мовою. За ці чотири насичені дні, активісти й активістки об’єдналися в міні-групи впливу, долучилися до нових комунікаційних майданчиків, виявили бажання комунікувати зі структурами міжнародного рівня. Тепер нам потрібний час, щоб побачити, чи покращиться координація де-факто внаслідок конструктивних змін у системі комунікації. А от з підвищенням рівня професійності все простіше: на значній кількості подій конференції запрошені доповідачі та доповідачки транслювали нові знання широкого спектру — від методології роботи до науково-обгрунтованих фактів. Особисто мене це надзвичайно збагатило в професійному сенсі. До речі, саме Нацконференція традиційно виступає майданчиком, де нова ключова інформація про ЛГБТІ/ЧСЧ озвучується вперше», — стверджує Святослав Шеремет, керівник Всеукраїнської громадської організації «Гей-Форум України».

Надзвичайну корисність цьогорічного заходу підтвердила й Олена Герман, програмна директорка «Євразійської коаліції з чоловічого здоров’я». За її словами, саме на конференції спеціалісти організацій, керівники та активісти змогли краще дізнатись про нові інтервенції, дані, дослідження, що проводяться в Україні. В цьому році широко освітлений пілотний проект з PrEP, який стартує вже через 2 тижні, перше дослідження з хімсексу, а також моніторинг випадків стигми і дискримінації, в тому числі, у сфері охорони здоров’я.

Результатом роботи конференції стане дорожня карта з рекомендаціями для організацій, донорів та партнерів.

Висловлюємо вдячність всім партнерам, учасникам та учасницям, а також всім, хто долучився до проведення X Національної конференції ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України.

 

  • 1697
  • 0
Поділитись