До всіх новин

Мінреінтеграції та БО “100% Життя” підписали Меморандум про співробітництво для оснащення медпунктів у сервісних центрах на КПВВ

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та БО “100% Життя” підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво. 

Метою Меморандуму є консолідація зусиль партнерів, спрямованих на співпрацю, для розширення доступу людей, які живуть з ВІЛ та інших уразливих груп населення до медичних та соціальних послуг. Співробітництво передбачає сприяння оснащенню пунктів надання медичних та соціальних послуг на базі сервісних центрів на КПВВ на лінії дотику з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей та на адмінмежі із тимчасово окупованою територією АР Крим.

 

“Ми плануємо обладнати пункти пропуску всім необхідним для того, аби в людей, які перетинають лінію розмежування, був доступ до тестування на такі захворювання, як ВІЛ, туберкульоз, гепатит, COVID-19. Глобальна пандемія створила нові перепони для вільного доступу до медичних послуг. Ми, як найбільша пацієнтська організація, намагаємось в нових умовах максимально  наблизити допомогу всім категоріям пацієнтів”, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”.

 

В свою чергу заступниця Міністра з питань реінтеграції ТОТ України Інна Голованчук наголосила, що оснащення медпунктів є важливим завданням, яке направлене, в тому числі, на забезпечення гуманітарних прав людей. 

«Облаштування сервісних центрів на КПВВ в частині надання медичних та соціальних послуг, оснащення медичних пунктів є важливим завданням у контексті захисту  здоров’я людини та спрямовано на покращення умов перебування громадян на КПВВ, а діагностика ВІЛ, туберкульозу, COVID-19 тощо дозволить виявити осіб, які знаходиться в групі ризику, та забезпечити своєчасне надання їм допомоги», – зазначила Інна Голованчук.

Меморандумом передбачається сприяння у забезпеченні оснащення контрольних пунктів у Донецькій, Луганській областях, та з Автономною Республікою Крим. Пункти надання медичних і соціальних послуг забезпечать матеріалами медичного призначення, витратними засобами індивідуального захисту. Для персоналу заплановане навчання.  

 

БО “100% Життя” проведе оснащення пунктів в рамках проектів міжнародної підтримки.

 

 

  • 1741
  • 0
Поділитись