До всіх новин

Міжнародні організації зекономлять 60% коштів на закупівлі ліків

 

Міжнародні організації зекономлять 60% коштів на закупівлі ліків

Закупівля ліків міжнародними організаціями допоможе зекономити від 30% до 60% коштів за державними програмами. Такі дані оприлюднено сьогодні на прес-конференції спільно Міністерством охорони здоров’я, народними депутатами та громадськістю на основі попереднього аналізу результатів закупівель ліків міжнародними організаціями, повідомляє сайт Центру Протидії Корупції 

Так, у 2016 році міжнародні організації закуплятимуть ліки для важкохворих українців за кошти державного бюджету в повному обсязі. Цього вдалося досягти завдяки тиску пацієнтської спільноти та громадських організацій, зокрема, Мережі ЛЖВ та її партнерів.

«Відтепер закупівлі медикаментів для антиретровірусної терапії здійснюватиме ЮНІСЕФ, а тест-систем для діагностики ВІЛ – ПРООН», – зазначив Голова Координаційної Ради Мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей.

Загалом у 2015 році Міністерство охорони здоров’я передало закупівлі ліків 3 міжнародним організаціям: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. Всього було передано закупівлі по 12 державних програмах на загальну суму більше 2,197 млрд. грн., що склало близько 60% всіх коштів, виділених на закупівлю ліків.

Закупівля ліків за новою системою уже розпочалася. Так, по програмі туберкульозу на тендер уже подалося 24 постачальники, з яких 11 вітчизняних. По цій програмі вперше буде закуплено 4 препарати, які до цього МОЗ не закупляв, що є значним прогресом для системи охорони здоров’я.

За попередньою інформацією від ПРООН щодо програм закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення для лікування туберкульозу у процесі прозорого тендеру вдасться зекономити більше 30% коштів у порівнянні з 2014 роком, незважаючи на інфляцію та зростання курсу долара.

«Раніше корумпованість процесу закупівель суттєво зменшувала кількість медикаментів. Виключивши корупційну складову вдасться здешевити закупівлі, тому ліки отримає значно більше людей. Це велике досягнення пацієнтських та громадських організацій», – наголосив Дмитро Шерембей.

Нагадаємо, що у 2015 році під тиском громадських організацій, пацієнтів та народних депутатів Верховна Рада ухвалила закон про передачу закупівель ліків за низкою державних програм міжнародним організаціям.

 

  • 1275
  • 0
Поділитись