До всіх новин

Пам’ятник жертвам медичного популізму встановлять під ВРУ

 

ПРЕС-АНОНС
Пам’ятник жертвам медичного популізму
Шановні журналісти!

Запрошуємо Вас на акцію «Пам’ятник жертвам медичного популізму», під час якої пацієнти вимагатимуть від Верховної Ради проголосувати законопроекти з медичної реформи до парламентських канікул. В іншому випадку – медична реформа буде відкладена ще як мінімум на рік.

Щоб привернути увагу парламентарів Пацієнти розставлять під Верховною Радою «пам’ятники» – символічні хрести із розіп’ятими на них футболками з іменами померлих людей, які так і не дочекалися лікування чи стали жертвою лікарської помилки. Акція має нагадати депутатам про екстрену необхідність запуску медичної реформи. Адже щодня в Україні помирає близько 1600 людей через недостатнє лікування, 400 з яких можна було б врятувати через підвищення якості медичних послуг.

Акція розпочнеться у понеділок 10 липня о 10.00  біля будівлі Верховної Ради України. На початку акції відбудеться прес-брифінг, де вимоги до народних депутатів озвучать:

–    Павло Поламарчук, БФ «Пацієнти України», нещодавно втратив 5-річну похресницю через лікарську помилку
–    Дмитро Шерембей,  Голова координаційної ради БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»
–    Ірина Литовченко, співзасновник МБФ «Таблеточки»
–    Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України»

Представники пацієнтської спільноти пояснять чому саме реформа має бути прийнята до сесійних канікул. І також висловлять чіткі вимоги, без яких медична реформа ніколи не буде сприйнята пацієнтською спільнотою: 1) фінансування має бути відрізано від існуючої корупційної вертикалі та передано до нової прозорої національної структури, захищеної на рівні закону 2) визнання міжнародних протоколів лікування та діагностики 3) рівний доступ громадян до фінансування їх лікування по всій країні.
Представники пацієнтської спільноти оголосять напрямок дій об’єднаної національної мережі, у випадку, якщо популізм цього тижня отримає перемогу над здоровим глуздом та вимогами українців.

 

 

  • 1341
  • 0
Поділитись