До всіх новин

Теги:

Пацієнтська організація продовжує боротьбу проти дезінформації

Найбільша пацієнтська організація в Україні, БО «100% Життя» (раніше – Мережа людей, які живуть з ВІЛ), з великим сумом зазначає, що брудна інформаційна атака на нас продовжується.

Деякі ЗМІ продовжують розповсюджувати неправдиву інформацію про нашу діяльність у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.  Черговий виток дезінформації щодо нас розпочався 10 липня 2020 року, коли юрист Руді Джуліані оприлюднив свій відеоблог, де розповів про начебто розкрадання $133 млн, виділених США для людей, хворих на СНІД. Під час запису Джуліані демонструє документ Рахункової палати України від 2017 року на англійській мові, який йому передав нардеп Андрій Деркач.

Інформаційна атака розпочалась коли народний депутат Андрій Деркач ще 28 лютого 2020 року виступив з інтерв’ю на Youtube-каналі Руді Джуліані, де звинувачує голову нашої організації, Дмитра Шерембея та голову ЦПК, Віталія Шабуніна в нібито розкраданні 143 мільйонів доларів американського уряду та повідомляє про порушення Нацполіцією справи за його заявою.

Тези, які озвучують Руді Джуліані та Андрій Деркач, є неправдивими, безпідставними і спрямовані на дискредитацію організацій, які є результативними в сфері боротьби з корупцією та захисті прав пацієнтів в Україні, та на нашу думку, спрямовані на зниження міжнародної підтримки Україні. Наша організація жодного разу за майже 20 років існування не отримувала фінансової допомоги від жодних донорів у маштабах про які заявляють Деркач та Джуліані. Ми розглядаємо всі ці дії в тому числі як помсту корупціонерів особисто Дмитру Шерембею і Віталію Шабуніну.  Ми, в котрий раз звертаємо увагу на той факт, що Деркач А. є випускником академії ФСБ та на нашу думку неодноразово діяв в інтересах Росії. Це дає нам підстави вважати, що і цього разу пан Деркач переслідує власні цілі, використовуючи Руді Джуліані  та політичні протиріччя в США.

Ми направили до суду позовну заяву про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації проти народного депутата Андрія Деркача. Ми очікуємо що справа за нашим позовом буде розглянута в суді в найближчій час. 

Що стосується відеоблогів та необачних висловлювань Руді Джуліані, то ми також не залишимося осторонь справи про наклеп на нас. Ми не залишаємо намір подати позов до американського суду та зараз знаходимося на стадії переговорів з партнерами, які готові супроводжувати справу в Америці. 

Наразі, ми просимо ЗМІ та організації утриматися від розповсюдження неправдивої інформації.

В свою чергу ми завжди відкриті до будь-яких питань – за цей час жодне ЗМІ, яке оприлюднило інформацію Деркача А. або зробило новину на основі відеоблогу Джуліані, не зверталося  до нашої організації за коментарями, не використовувало позицію організації викладену у наших офіційних заявах на сайті та в соцмережах.

Контакти:

Кристина Рівера, фахівець департаменту комунікацій +380675053868

k.rivera@network.org.ua

Довідка про БО «100% Життя»:

 • БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) – найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за життя.
 • БО «100% Життя» працює з пацієнтами і для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, що живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України.
 • Лише у 2019-му році БО «100% Життя» надало допомогу 292 734 особам по всій країні.
 • БО «100% Життя» працює з 2001 року та є основним реципієнтом і виконавцем проектів Глобального Фонду (з 2007) і USAID в Україні (з 2013).
 • Щороку діяльність БО «100% Життя» проходить не менше 4-х аудиторських перевірок від провідних міжнародних аудиторських компаній Deloitte і PWC.
 • БО «100% Життя» є провідним партнером держави в реалізації медичної реформи та розробником системи eHealth.
 • У 2016 році БО «100% Життя» отримала нагороду PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД) за найкраще партнерство серед громадських організацій з-понад 40 країн світу.
 • З 2016 року — найбільший благодійник країни 2016,  2017 і 2018 років за версією Українського форуму благодійників. Щороку БО «100% Життя» залучає не менш 700 000 000 грн. донорської допомоги.
 • Щорічно БО «100% Життя» надає послуги більш ніж 190 тисячам пацієнтів, 90 тисяч з яких – люди, які живуть з ВІЛ.
 • Завдяки адвокаційної діяльності БО «100% Життя» з доступу до лікування тільки в 2017-му році на закупівлі антиретровірусної терапії було зекономлено $ 47 900 000 коштів держбюджету.
 • У 2018-му році за рахунок зниження цін на препарати від гепатиту С було зекономлено $ 2 000 000 коштів держбюджету.
 • У 2019 му році за рахунок адвокаційних зусиль щодо доступу до препаратів від туберкульозу було зекономлено $ 4 000 000 коштів держбюджету.
 • Завдяки БО «100% Життя» всі ВІЛ-позитивні люди в Україні забезпечені АРВ-терапією, розширена державна програма по лікуванню гепатиту, стабілізовані медзакупівлі для лікування туберкульозу.
 • Наші процедури і політики відповідають найвищим вимогам міжнародних партнерів, що підтверджено висновками незалежних міжнародних аудиторських компаній, які входять до “великої четвірки” аудиторських компаній світу. Вони підтверджують дотримання БО «100% Життя» фінансової дисципліни та цільове використання грантових коштів.
 • 1825
 • 1
Поділитись