До всіх новин

Позиція БО «100 Життя» щодо законопроекту про люстрацію співробітників громадських організацій

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3326 «Про внесення змін до Закону України «Про очищення влади». 

Він передбачає, що “Особи, які тривалий час працювали на іноземні організації або отримували гроші, не будуть захищати інтереси України. Отже, не повинні бути допущені до державних посад. На таких осіб буде поширена 10-річна люстрація, аби не допустити зовнішнього впливу на інтереси держави». Крім того пропонується звільнити усіх хто зараз займає державні посади. Проект зареєстрував нардеп Федір Христенко із фракції «ОПЗЖ».Деякі ЗМІ інформують  що розробником цього законопроекту є Андрій Портнов. І таким чином, на його думку, можна зменшити іноземний вплив на державу через можновладців, які раніше працювали на іноземні неурядові організації.

Ми вважаємо цей проект спробою тиску на неурядовий сектор, а також зухвалою спробою реваншу представників влади Януковича, які усіма засобами намагаються усунути громадський сектор в Україні та повернутися до влади. 

Ми підготуємо звернення до посольств усіх країн, які надавали допомогу Україні, з проханням припинити будь-які офіційні зв’язки з депутатами, які підтримують цей Закон, та розслідувати їх можливий зв’язок з владою Росії. Крім того, ми пропонуємо розглянути питання включення депутатів, які діють в інтересах Росії і проти України, до списку осіб, на яких поширюються дії санкцій.

“Депутатам, які пропонують люструвати членів громадських організацій за те, що вони отримували міжнародне фінансування, пропонуємо публічно відмовитись від поїздок та віз до країн, які надавали та надають допомогу Україні. Від ваших віз до США, від поїздок до ЄС та інших країн, які надають нам допомогу” —  заявив Дмитро Шерембей, голова “100% Життя”, найбільшої благодійної організації в Україні.

Як найбільша благодійна організація ми продовжуємо виконувати всі програми, які спрямовані на подолання епідемій в Україні та захищати інтереси пацієнтів, не зважаючі на будь-які спроби нас зупинити.

  • 2654
  • 5
Поділитись