До всіх новин

Позиція Всеукраїнської Мережі ЛЖВ щодо конференції AIDS-2018

23 липня в Амстердамі стартує Міжнародна конференція AIDS-2018. Всеукраїнська мережа ЛЖВ – найбільша пацієнтська організація в регіоні CЄЦА. Щорічно ми обслуговуємо і надаємо допомогу понад 190 тисячам пацієнтів, більше 90 тисяч з яких – ЛЖВ.

У Global Village ми планували представити унікальний досвід України – План переходу. Це ініційований нами перший в історії поетапний перехід фінансування діяльності з догляду та підтримки у сфері ВІЛ і туберкульозу від донорських коштів до державного бюджету. Ця програма, яка далася спільноті і державі “потом і кров’ю”, є пріоритетом для глобальних донорів і програми PEPFAR. Однак організатори AIDS-2018 відмовилися виділити місце в Global Village для найбільшої пацієнтської організації і нашого Плану переходу!

Більш того, оргкомітет не підтримав наші презентації по унікальних для регіону кейсах, зокрема:

  • Успішному адвокатування збільшення державного фінансування програм туберкульозу та ВІЛ – завдяки нашим зусиллям обсяг коштів, що виділяються виріс на 150% і 130% відповідно;
  • Створення електронної системи охорони здоров’я eHealth – інноваційного інструменту національного масштабу, розробленого і профінансованого пацієнтською організацією;
  • Моніторингу регіональних закупівель силами спільноти і унікального інструменту DoZorro;
  • переходу фінансування ЗПТ на бюджетні гроші, здійсненому силами спільноти. Протягом 2018 року всі пацієнти, що приймають ЗПТ в Україні, а це понад 10 тисяч осіб, будуть забезпечені препаратами за рахунок державних коштів.Ми обурені тим, що конференція, яка проходить в Європі і для якої регіон CЄЦА є пріоритетним в зв’язку з критичною епідеміологічною ситуацією, відмовляється надати слово найбільшої пацієнтської організації з цього регіону.

Чи зупинить це нас? Ні! Ми поїдемо в Амстердам, щоб представити інформацію про теми, незручні для Оргкомітету. Якщо чиновникам і Бігфармі не цікаві наші теми, це не означає, що вони не цікаві тим, хто щодня бореться з хворобою. Уже кілька партнерських організацій запросили нас на свої майданчики і ми скористаємося їхніми пропозиціями.

Ми знаємо, що ми не єдині, кому не дали представити свій досвід в Амстердамі. Пацієнтські організації завжди відігравали важливу роль в подоланні епідемії ВІЛ. І ми хочемо, щоб голоси пацієнтів були почуті!

Наша зброя — гласність і єдність. Ми закликаємо всіх наших колег і партнерські організації розповісти світу про теми, які не були прийняті оргкомітетом конференції AIDS-2018. Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах і публікуйте теми, що не пройшли цензуру, під хештегом # StopTheSilenceAIDS2018.

  • 1190
  • 0
Поділитись