До всіх новин

Українцям презентують ліки від байдужості

До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, що традиційно відзначається у третю неділю травня, активісти презентують унікальні «Ліки від байдужості».

Цього року Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям!

17 травня 2019 р. о 10.00 біля Меморіалу «Червона стрічка» (вул. Лаврська, 15) за участі представників влади та громадськості відбудеться акція «Ліки від байдужості». Акція дає старт Європейському тижню тестування, який в Україні проводить Центр Громадського здоров’я МОЗ України.

Усі учасники акції отримають символічні «ліки від байдужості» — Bono Animo, діюча речовина яких: толерантність, розуміння та небайдужість.

 

Для представників ЗМІ заплановано брифінг за участю:

 

  • Дмитро Шерембей, голова БО «100% життя» (Мережа ЛЖВ)
  • Роман Ілик, Заступник міністра охорони здоров’я України
  • Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров’я МОЗ
  • Роман Гайлевич, директор ЮНЕЙДС в Україні
  • Микола Поворозник, перший заступник голови м.Києва
  • Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук
  • Андрій Клєпіков, голова МБФ “Альянс громадського здоров’я”

«Під час акції можна бути долучитись до флешмобу #ЛікиВідБайдужості. Треба лише зробити фото з ліками, опублікувати в соцмережах та закликати тестуватись на ВІЛ. Не будь байдужим — протестуй себе та коханих! — головний меседж акції», — говорить Дмитро Шерембей, голова БО «100% життя».

Також всі охочі зможуть пройти тест на ВІЛ прямо на місці в спеціальній мобільній лабораторії .

До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, акції пройдуть у всіх регіонах України.

Акредитація на подію у Києві та додаткова інформація Галина Алійкіна 80 (67) 466 87 37 galiikina@globalmarketing.com.ua  

Більше інформації про статистику в Україні FactSheetMemoryAIDSDay2019

 

Коротка довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оновленими оціночними даними, на початок 2019  року в країні проживає близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей. За період 1987–2018 рр. в країні зафіксовано 48 456 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 65,6%. Вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя. Станом на 1 січня 2019 року 102 432 особи отримувало терапію, тоді як ще у 2009 році – 15 871 особи.  Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Найближчий до вас пункт тестування ви можете знайти за посиланням https://hivtest.com.ua/ua/

 

БО «100% життя» (Мережа ЛЖВ)

Найбільша пацієнтська організація в Україні — БО «100% життя» працює у сфері ВІЛ-сервісу з 2001 року. Щорічно більше 190 тисяч клієнтів отримують допомогу від БО «100% життя».  Мережа є основним реципієнтом та виконавцем проектів Глобального Фонду та USAID в Україні.

Організація визнана найбільшим благодійником України за рейтингом Українського Форуму Благодійників у 2016 та 2017 рр.

#ЛікиВідБайдужості  #FightForLife  #100LIFE

  • 2616
  • 4
Поділитись