До всіх новин

«Позитивні жінки» провели національну консультацію щодо гендерного виміру епідемії ВІЛ

 

«Позитивні жінки» провели національну консультацію щодо гендерного виміру епідемії ВІЛ

ВБО «Позитивні жінки» презентували партнерам попередні результати унікального дослідження “Сексуальне і репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерне насильство, економічні та політичні можливості жінок, що живуть з ВІЛ в Україні”.

«Такі дослідження наснажують жінок до боротьби за свої права», – зазначила Анастасія Дівінська, радниця з питань гендеру та голова офісу ООН Жінки в Україні, в своєму привітальному слові.

Дослідження складалося з опитування 1000 жінок, які живуть з ВІЛ з усіх регіонів України, консультацій із спільнотами в форматі чотирьох фокус-груп і експертного аналізу політик і програм з ВІЛ та СНІД.

“Тільки 3% учасниць фокус-груп вважають, що держава виконує свої зобов’язання щодо ЛЖВ. 37% учасниць не знають або не чули про Національну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. При тому, що жінки складають 40% від загальної кількості членів регіональних рад, тільки 7% увійшли до їх керівного складу, – коментувала отримані дані Олена Єщенко, консультант дослідження, кандидат медичних наук. – Необхідність вирішення проблем ґендерного насильства (98,3%) та порушення прав жінок (98,2%) є майже стовідсотковим пріоритетом для жінок-активісток та надавачів послуг”.

“За своїм змістом дослідження є комплексним, дозволяє визначити проблемні аспекти у сфері репродуктивного здоров’я та поширеність проявів недотримання прав людини, дискримінації та стигми. Те, що керівництво, координація та безпосередньо збір первинної інформації реалізується самими жінками, забезпечує високу ймовірність отримання достовірної інформації, відвертості у відповідях, зменшує традиційні для “гострих” питань ухилення від надання відповідей”, – наголосилаОльга Балакірєва, кандидат соціологічних наук голова інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка.

Учасниці дослідження виразили найбільший рівень незгоди на твердження: “Я можу отримати безкоштовне і якісне лікування, інформацію, послуги в сфері сексуального і репродуктивного здоров’я, коли я їх потребуватиму” та “Я вважаю, що медпрацівники, які надають послуги, гарно підготовлені, доброзичливі, готові надати підтримку”.

“Ми, як представниці спільноти ВІЛ-позитивних жінок, зробимо все можливе для того, щоб результати дослідження не стали папірцем в шухлядці. Отриманні дані та висновки спонукатимуть нас до відповідних планів та дій. Ми більш за всіх усвідомлюємо їх цінність”, – резюмувала Олена Стрижак, координаторка дослідження, ВБО «Позитивні жінки».

 

  • 1210
  • 0
Поділитись