До всіх новин

Програма розвитку ООН в Україні продовжує ефективні закупівлі протитуберкульозних препаратів

У січні 2020 р. Програма розвитку ООН в Україні (далі ПРООН) оголосила конкурс на закупівлю бедаквіліну, основного протитуберкульозного препарату для лікування хворих з лікарсько-стійким туберкульозом, за кошти державного бюджету. За результатами конкурсу отримано декілька пропозицій від місцевих дистриб’юторів, а точніше перекупників препарату. На жаль виробник бедаквіліну і його офіційний представник не прийняли участь у конкурсі. Місцеві дистриб’ютори запропонували бедаквілін за ціною майже 1700 $ USD за курс лікування, це в 2 рази перевищує суму закладену у державному бюджеті. Замість запланованих 4645 курсів, за такою ціною можна закупити тільки 2700 курсів бедаквіліну. Тобто, майже половина хворих на лікарсько-стійкий туберкульоз можуть залишитись без сучасного препарату.

У зв’язку з цим, БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» звернулись до ПРООН з пропозицією закупівлі бедаквіліну у Глобального лікарського Фонду (далі GDF) за ціною 400 $ USD за курс лікування. ПРООН розглянули нашу пропозицію і розпочали перемовини з GDF. Зі свого боку ДУ «Центр громадського здоров’я» надав ПРООН всю необхідну інформацію і документацію необхідну для пришвидшення процесу перемовин. І ось перемовини успішно завершені, GDF готовий поставити Україні бедаквілін за ціною 400 $ USD за курс лікування. Економія бюджетних коштів складе майже 75 000 000, 00 грн. Залишився останній крок, це погодження з боку Міністерства охорони здоров’я України закупівлі бедаквіліну у GDF.

 

«Ми сподіваємось, МОЗ якнайшвидше погодить закупівлю бедаквіліну у GDF. Коли в країні пандемія COVID-19 і величезні кошти спрямовуються на боротьбу з нею, кожна зекономлена гривня має значення» — Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100 % Життя».

 

«Україна займає друге місце в Європейському регіоні по поширенню лікарсько-стійкого туберкульозу. Всесвітньою організацією охорони здоров’я бедаквілін рекомендовано, як основний препарат для лікування даної форми туберкульозу. Тому для реалізації державних протитуберкульозних заходів з протидії туберкульозу особливо важливо забезпечити країни бедаквіліном. Це підвищить ефективність лікування і зменшить поширення лікарсько-стійких форм туберкульозу серед населення» — Денисенко Владислав, старший фахівець відділу адвокації БО «100 % Життя».

  • 1656
  • 0
Поділитись