Шерембей Дмитро

Голова Координаційної ради БО «100% життя», заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Співзасновник та член команди БФ «Пацієнти України» (до 2014 — ЮКАБ, UCAB), член Ради громадського контролю НАБУ першого скликання.

Діяльність

Захист прав пацієнтів клініки Інституту

епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України (2010)
З 2010 тривав конфлікт між керівництвом Києво-Печерського монастиря (належить УПЦ МП), органами Державної влади та пацієнтами клініки. Суперечка сталась щодо приміщення унікального медичного закладу.
Клініка мала змініти місце розташування, виїхавши з історичної будівлі до інших приміщення на околиці міста, рішення про виселення прийняли урядовці та керівництво Національної академії медичних наук України. Намісник монастиря архієрей Павло з УПЦ МП проявляв зацікавленість у суперечці та вороже ставився до лікарні.
Щоразу під час загострення конфлікту пацієнти з організаціями 100 % життя та Пацієнти України проводили акції протесту під Кабміном. 2013 року протистояння завершились підписанням Меморандуму між сторонами та частковим задоволенням вимог пацієнтів. В лютому 2014 року звільнився з посади Президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк.
Станом на серпень 2015 функціонування клініки на новому місці все ще незадовільне, новому Урядові запропоновано скасувати попереднє рішення і повернути Інституту ім. Громашевського будівлю за адресою: вулиця Лаврська, 23.

 

Нагороди

  • 2017 року — людина року за версією журналу Новое время.
  • У 2011 році — відзначений найвищою нагородою на Європейській конференції зі СНІДу за неоціненний вклад у боротьбу з епідемією, мужність та наполегливість у відстоюванні інтересів ВІЛ-позитивних людей в Україні перед державою.