До всіх новин

Смарт-технології рятують життя: пацієнти навчають лікарів толерантності

Сьогодні 6 лютого 2020 року відбулася заключна зустріч по проекту «Смарт-технології рятують життя». На подїі були представлені результати проекту — навчальний онлайн-курс по протидії стигмі та дискримінації для сімейних лікарів «ВІЛ: толерантність та надія» на сайті Центру Громадського здоров’я МОЗ України, карту дружніх лікарів, чат-боту «HIVtest bot» та онлайн-тест на ризики інфікування ВІЛ на сайті hivtest.com.ua.  

Роман Гайлевіч, глава UNAIDS В Україні: “Це приклад плідної співпраці Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, та Фонду народонаселення ООН, за підтримки Об’єднаної Програми ООН зі СНІДу, може служити гарною ілюстрацією реалізації на практиці принципу «нічого для нас без нас» . Саме люди, які живуть з ВІЛ, виступили ініціаторами і творцями курсу, спрямованого на зниження стигми та дискримінації по відношенню до цієї групи пацієнтів. Сподіваюся, цей курс стане затребуваним не тільки у сімейних лікарів, а й інших фахівців на «первинці».

Заступник представника UNFPA Україна Павло Замостьян зазначив: «Ми підтримуємо реформу охорони здоров’я та досягнення цілей ЮНЕЙДС 90-90-90, зокрема, через створення та реалізацію моделей та інструментів, що забезпечують таку можливість. Презентований сьогодні онлайн-курс та платформа допоможуть лікарям позбутися шкідливих дискримінаційних стереотипів стосовно ключових груп ризику до ВІЛ-інфікування, а також збільшити кількість людей, які своєчасно проходитимуть тестування на ВІЛ».

«Ми, як пацієнтська організація, яка не чекаємо милостей від держави, — сказала Анастасія Дєєва, виконавча директорка БО “100% Життя”. — Ми беремо і самі створюємо продукти, які допомагають нашим пацієнтам. Розроблений нами курс – перший прецедент, коли продукт від неурядової організації розміщений на офіційному державному ресурсі і служить інструментом навчання сімейних лікарів»

Валерія Рачинська, керівник відділу по роботі за регіонами: «Всього на сайті ЦГЗ 22 навчальних курсу для лікарів, один з них — наш. Це живий продукт, який буде доповнюватися і розвиватися. Найголовніша наша перемога — що цей продукт був акредитований державою, що говорить про корисність і своєчасність цього курсу для сімейних лікарів. Ми дуже вдячні державі за уважне ставлення до проблеми стигми та дискримінації серед сімейних лікарів — на сьогодні вже 600 лікарів вже отримали свої сертифікати, 270 додали свої дані на карту і щодня їх число зростає».

Присутні високо оцінили результати проекту. У продовження зустрічі представники спільнот обговорювали можливості для продовження та розвитку проекту, необхідні пункти, нові курси для лікарів з урахуванням потреб вразливих груп.

  • 2057
  • 0
Поділитись