До всіх новин

У Харкові відкрили КП «Кризовий центр для жінок»

 

У Харкові відкрили КУ «Кризовий центр для жінок»

Ще одна перемога у напрямку забезпечення сталості послуг уразливим групам

Уперше в Україні вдалося забезпечити сталість послуг уразливим групам через механізм делегування повноважень владі та створення комунальної установи на базі діючої практики громадської організації. Це стало можливим завдяки експертній підтримці фахівців БО «Світло надії» в рамках проекту «Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

23 лютого 2017 року депутати Харківської обласної ради одноголосно прийняли рішення про створення  комунальної установи «Кризовий центр для жінок» з фінансування 600 тис грн. на період червень-грудень 2017.

Експерти БО «Світло надії» та ВБО «Конвіктус Україна» зуміли довести ефективність і затребуваність соціальних послуг, сформувавши відповідний пріоритет місцевої влади у необхідності вирішення проблем жінок, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують фахової допомоги.

Сам центр, починаючи з 2008 року, надавав послуги жінкам, які звільнялися із місць позбавлення волі на базі соціальної установи «Дім на півдороги». Відпрацьовані програми з реінтеграції довели свою ефективність: 82% жінок після її завершення залишаються соціально адаптованими та успішно ресоціалізуються у суспільстві. Втім, установа мала суттєві загрози щодо припинення існування, оскільки у майбутньому не мала сталого фінансування.

Це яскравий приклад для наслідування громадським організаціям та органам місцевого самоврядування, які зацікавлені у вирішенні проблем уразливих груп населення та забезпечення сталості послуг, що раніше надавалися за рахунок міжнародних фондів.

 

  • 1211
  • 0
Поділитись