До всіх новин

В Україні забезпечать лікуванням в три рази більше ВІЛ+ пацієнтів

 

1 вересня 2016 року компанія MSD Ukraine LLC в своєму листі до «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» повідомила про те, що надалі не буде переслідувати захист патентних прав відносно препарату АТРІПЛА в Україні.

З огляду на катастрофічну ситуацію, яка склалася з фінансуванням державної програми по боротьбі з ВІЛ, 15 липня 2016 року БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» звернулася до компанії MSD із закликом забезпечити зниження цін на препарат АТРІПЛА (тенофовір/емтрицитабін/ефавіренц) в Україні.

На думку Мережі, таке зниження може бути забезпечено шляхом невикористання патентних прав, що належать компанії MSD, щодо даного ключового препарату для лікування ВІЛ та дозволу поставок генеричних версій тенофовір/емтрицитабін/ефавіренцу в Україну.

Раніше, в січні-лютому, Мережа і Пацієнти України неодноразово закликали фармацевтичні компанії, власників патентів на АРВ-препарати, знизити ціни або не переслідувати патентні права. В ході тривалих переговорів, зустрічей, письмових звернень та загрози патентної опозиції Мережі, цілі вдалося досягти. Вартість препарату АТРІПЛА повинна найближчим часом знизитися в 2-3 рази.

1 вересня 2016 року компанія MSD Ukraine LLC в своєму листі до «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» повідомила про те, що надалі не буде переслідувати захист патентних прав відносно препарату АТРІПЛА в Україні – патент № 42699.

 «Таким чином, завдяки адвокаційній діяльності Мережі, вартість препарату АТРІПЛА повинна найближчим часом знизитися в 2-3 рази, що дозволить покращити стійкість програми лікування в Україні. Ми сподіваємося, що інші фармацевтичні компанії патентовласники, також розглянуть таку опцію для забезпечення доступу до лікування людей, що живуть з ВІЛ», – зазначив Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради БО « Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

 «Гуманне рішення компанії MSD не використовувати патенти в Україні дозволить забезпечити конкуренцію з боку генеричних виробників по даному препарату. Завдяки доступності генеричних версій цих препаратів потенційна економія для майбутньої закупівлі на 2016 рік  Міністерством охорони здоров’я в рамках державної програми може скласти 318 402 долара США. Цих грошей може вистачити на закупівлю 2 799 додаткових курсів лікування», – прокоментував рішення компанії Сергій Кондратюк, експерт відділу адвокації БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

 

  • 1320
  • 0
Поділитись