До всіх новин

ВІЛ-позитивні жінки поскаржилися в ООН на порушення їхніх прав в Україні

 

Жінки, що живуть з ВІЛ, споживачки наркотиків, секс-працівниці і представники ЛБТ-спільноти вперше подали спільний звіт в ООН про порушення їхніх прав в Україні. Цей звіт — альтернатива документу Мінсоцполітики України, який звітує в ООН в рамках виконання країною конвенції CEDAW про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

Як стверджують аналітики БО «Позитивні жінки» які разом з іншими громадськими організаціями підготували звіт, в Україні високий рівень насильства і жорстокості з боку правоохоронних органів, порушення батьківських і репродуктивних прав, загроза примусової стерилізації та розкриття статусу.

ВІЧ-позитивні жінки частіше стикаються з насильством в сім’ї, більш того, нерідко саме насильство призводить до інфікування жінок ВІЛ. Грубо порушуються батьківські і репродуктивні права цих спільнот. Діюча процедура юридичного визнання гендеру вимагає «незворотного хірургічного втручання» від трансгендерних людей для зміни документів.

Є випадки примусової стерилізації (перев’язка маткових труб) у ВІЛ-позитивних жінок,  споживачок наркотиків і секс-робітниць в державних медичних установах і позбавлення жінок батьківських прав на підставі ВІЛ-статусу.

Доступ до допоміжних репродуктивних технологій для ВІЛ-позитивних жінок та трангендеров заборонений законодавчо, як і можливість усиновлення або опікунства дитини. У лесбіянок немає батьківських прав по відношенню до дітей, яких вони виховують разом зі своїми партнерками.

Україна є однією з 185 держав-учасниць, які ратифікували Конвенцію CEDAW, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН в 1979 році. Розгляд звіту від України відбувся 14 лютого 2017 року.

 

  • 1633
  • 0
Поділитись