До всіх новин

Теги:

#ВСУПЕРЕЧ: онлайн-кампанія на підтримку жінок, що живуть з ВІЛ, запускається напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запускається онлайн-кампанія #ВСУПЕРЕЧ — 3 відео історій жінок різного віку, які живуть з ВІЛ в Україні. Ці жінки всупереч діагнозу, стереотипам і обставинам, не тільки впоралися зі складною життєвою ситуацією, але сьогодні допомагають іншим.

Історії героїнь кампанії #ВСУПЕРЕЧ стосуються різних аспектів життя з ВІЛ, руйнуючи стереотипи і міфи навколо тестування і лікування, материнства і усиновлення при ВІЛ, розкриття ВІЛ-статусу партнера і дітям, права на роботу,  боротьби з насильством, наркоспоживання, а також освіти і профілактика ВІЛ-інфекції.

Об’єднує всі історії те, що всі жінки, учасниці кампанії, в найскладніший момент життя отримали допомогу і підтримку близьких людей, включаючи підтримку від жіночих організацій і співтовариств.

«Взаємна підтримка, лідерство жінок в запобіганні насильства, захисту прав і гідності, боротьбі зі стигмою та дискримінацією завжди були і сьогодні залишаються одними з найбільш важливих аспектів у протидії епідемії», — вважає Світлана Мороз, голова Євразійської жіночої мережі зі СНІДу.

Близько 58% нових випадків ВІЛ-інфекції серед жінок старше 15 років було зареєстровано в усьому світі серед жінок у 2017 році, і 6200 молодих жінок у віці від 15 до 24 років інфікувалися ВІЛ щотижня. Частка жінок серед всіх людей, що живуть з ВІЛ, у Східній Європі та Центральній Азії становить понад 40%. Число жінок, що живуть з ВІЛ, щорічно збільшується.

«Гендерні норми і табу щодо сексуальної та репродуктивної життя, а також гендерне насильство, часто стають причиною високого ризику ВІЛ-інфекції серед жінок. Потім жінки, отримавши діагноз “ВІЛ-інфекція”, стикаються з громадським осудом, стигмою та дискримінацією в зв’язку з ВІЛ, приховують свій статус і не звертаються за допомогою. Це замкнене коло можна розірвати лише разом з самими жінками, їх взаємною підтримкою, лідерством, а також зміною ставлення суспільства до проблеми ВІЛ-інфекції та людям, яких вона торкнулася», – каже Віней Салдана, Регіональний директор ЮНЕЙДС в Східній Європі і Центральній Азії.

«Обов’язково послухайте і поділіться історіями #ВСУПЕРЕЧ, це не тільки про право на життя з гідністю, про любов і щастя. Це ще і про дивовижну жіночу силу духу і волі до життя. У кожної з нас є своє #всупереч, давайте підтримаємо тих, у кого вийшло, і надихнемо тих, хто ще в собі сумнівається», — закликала Посол доброї волі ЮНЕЙДС Віра Брежнєва.

Кампанія створена Регіональним офісом Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) для країн ВЕЦА спільно з Євразійською жіночої мережею зі СНІДу.

Регіон Східної Європи і Центральної Азії — єдиний в світі, де епідемія ВІЛ продовжує зростати. Більш як півтора мільйона людей живуть з ВІЛ, число нових випадків ВІЛ-інфекції також збільшується.

Матеріали кампанії можна знайти в соцмережах по хештегу #ВСУПЕРЕЧ.

  • 2997
  • 4
Поділитись