До всіх новин

Теги:

LF-LAM тести: інновації в діагностиці туберкульозу у ВІЛ+

Фахівцями відділу лікування БО “100% Життя” активно впроваджуються программи по використанню LF-LAM тестів для лікарів та пацієнтів з ВІЛ.

Зокрема, були розроблені інформаційні матеріали з використання LF-LAM тестів для лікарів та пацієнтів.

Крім того, 30 липня —  1 серпня 2019 року відбувся тренінг, організований у партнерстві з Центром громадського здоров’я, на тему «Забезпечення ДОТ та психосоціального супроводу клієнтів з чутливим туберкульозом та з мультирезистентним туберкульозом (включаючи ВІЛ/ТБ) на амбулаторному етапі лікування, а також забезпечення виявлення активного туберкульозу серед ЛЖВ за допомогою інноваційних LF-LAM тестів» для зацікавлених сторін.

Учасниками тренінгу були представники НУО, фтизіатричної служби, Центри профілактики і боротьби зі СНІДом.

В перший день тренінгу Яна Терлеєва, завідувач відділу координації програм лікування туберкульозу, Центр Громадського Здоров’я МОЗ України повідомила про фінальну стадію Cтратегії розвитку протитуберкульозної допомоги населенню. Катерина Сояк, експерт ГО «Інфекційний контроль в Україні» про дотримання основних принципів інфекційного контролю під час роботи з хворими на туберкульоз. Ярослава Бондаренко торкнулася основних питань туберкульозу, нових препаратів та коротких схем лікування ТБ.

Розгляд правового регулювання протидії поширенню туберкульозу, прав та обов’язків пацієнтів, хворих на туберкульоз, поняття про конфіденційність та медичну таємницю разом з Наталею Козаренко, координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ, викликав активну дискусію учасників тренінгу.

Другий день тренінгу був присвячений використанню LF-LAM тестів у діагностиці туберкульозу серед людей.

Ольга Павлова, менеджер програм РАТН, у своїй сесії  забезпечення виявлення активного туберкульозу серед ЛЖВ, у тому числі за допомогою інноваційних LF-LAM тестів вказала чіткий алгоритм дій для лікаря по веденню ЛЖВ з низькими CD4 та тяжким перебігом захворювання та використання LF-LAM тестів для діагностики туберкульозу.

Дмитро Скіргіко, Ірина Діжа, Ісмагілова Тетяна, Яна Шеремета, фахівці відділу з розвитку програм лікування ще раз нагадали НУО про ефективне впровадження проекту ДОТ та психосоціального супроводу клієнтів з туберкульозу та інноваційних LF-LAM тестів у діагностиці ТБ серед ЛЖВ.

Анастасія Мазуренко, старший фахівець відділу моніторингу та стратегічної інформації розібрала з учасниками тренінгу всі тонкощі заповнення проектної документації, вказала на часті помилки та новинки розроблені для покращення роботи при перевірці правильності заповнення бази CASE++.

Керівник відділу з розвитку програм лікування Віктор Третьяков підбив підсумки роботи за І півріччя та повідомив план реалізації програмних компонентів у 2020 році.

Тренінг було проведено в рамках проекту з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2018–2020 рр. за підтримки Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, який діє в Україні з  2018 року.

  • 2592
  • 1
Поділитись