До всіх новин

Як монітори DOZORRO попереджають зловживання у закупівлях лікарських засобів

19-20 липня пройшов другий DOZORRO фест, в якому  БО «100 відсотків життя» (Мережа ЛЖВ) традиційно є партнером, як один з головних гравців у сфері моніторингу прозорих процесів закупівель в медичній галузі через систему Prozorro.

«Історія взаємодії Мережі і Prozorro – це історія про те, як відкриті дані і інформаційні технології посилюють і дають інструменти впливу вразливим групам населення,  – говорить виконавчий директор БО «100 відсотків життя», Анастасія Дєєва. – Мережа горда тим, що взяла участь в створенні екосистеми Prozorro, підключившись до реформи державних закупівель на національному та регіональному рівнях, підтримавши як законодавчі зміни, так і пілотування Prozorro в окремих областях.  Місія Мережі завжди підштовхує нас вперед. Саме так, синтезувавши досвід національної адвокації, ми створили моніторингову команду Мережі, яка на даний момент охоплює контролем всім області України»

 

Завдяки такому контролю були скасовані медичні закупівлі (запущені з порушеннями) на суму понад 14 млн.грн. і Державна аудиторська служба України ініціювала перевірки закупівель загальною вартістю понад 146 млн грн. «Створення команди регіональних моніторів не змусило нас зупиниться. Ми інтегрували моніторингову роботу в адвокаційні стратегії наших регіональних представників», – додає Анастасія Дєєва.

Мережа своїм прикладом показує, як постійний рух в сторону змін дозволяє підвищувати ефективність і результативність процесів.

В своєму новому масштабному проект з прискорення подолання епідемії ВІЛ в Україні HealthLink за підтримки USAID, БО «100 відсотків життя» (Мережа ЛЖВ) значну частину активностей спрямовує саме на процес моніторингу в медичних закупівлях.

«Ми в проекті залучаємо регіональних партнерів для аналізу закупівель лікарських засобів в регіонах через систему Prozorro, –  говорить старший фахівець відділу адвокації БО «100 відсотків життя» (Мережа ЛЖВ) Зоя Заміховська. – У разі виявлення порушень регіональні аналітики передають інформацію підключеним до проекту журналістам-розслідувачам, і тоді втілити непрозору закупівлі вже не можливо. Таким чином, завдяки контролю пацієнтських організацій, які є частиною дозорро-спільноти, пацієнти мають доступ до ефективного лікування за оптимальну ціну і створюється додаткова перепона до зловживання в системі Prozorro».

Фестиваль DOZORRO проходить вже вдруге. Його ціль зібрати DOZORRO спільноту зі всієї України, та обговорити досягнення, тренди та нові ідеї.

 

  • 1449
  • 0
Поділитись