До всіх новин

З 1серпня Україна переходить на систему публічних закупівель ProZorro

 

Мережа приймала активну участь в розробці та адвокації системи електронних закупівель ProZorro на державному рівні спільно з Transparency International Ukraine в рамках проекту, що фінансується USAID. Фахівці Мережі неодноразово проводили навчальні тренінги в регіонах, щоб здійснення моніторингу медичних закупівель через ProZorro стало можливим по всій Україні. Наші зусилля не були марними! З 1 серпня Україна повністю переходить на систему електронних державних закупівель ProZorro. А це означає, що тепер механізм держзакупівель буде абсолютно відкритим, що дозволить більш ефективно використовувати гроші донорів і уникнути корупційних схем.

Система ProZorro вже показала свою ефективність. В рамках пілотного проекту по впровадженню ProZorro в механізм державних закупівель, за рік вдалося зекономити понад 1 млрд. грн. В цілому до сьогоднішнього моменту обсяг зекономлених коштів досяг 2,6 млрд. грн.

А з 1 серпня державні тендери на всі види закупівель і послуг (від 200 тис. грн.) і робіт (від 1,5 млн. грн.) будуть проводитися онлайн, в рамках процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» і при контролі громадськості. Побачити, що відбувається з тендерною заявкою (від моменту її оголошення до укладення договору з підрядником) можна буде в режимі реального часу на сайті ProZorro. Для організацій, які проводять тендери на суми, менше 200 тис. грн. і 1,5 млрд. грн., робота з ProZorro є добровільною ініціативою.

Нагадаємо, з квітня 2016 року на ProZorro були переведені всі центральні органи влади, великі держпідприємства і природні монополісти. З 1 серпня до цього списку додалися органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства та інші підприємства, що використовують кошти платників податків.

 

  • 1131
  • 0
Поділитись